Firmy se rozhodly své odborníky vychovat samy

Firmy se rozhodly své odborníky vychovat samy

Žijeme v době, kdy je bohužel o zaměstnance nouze. Je do nynějška to bylo tak, že si zaměstnavatelé vybírali své zaměstnance, ale bohužel nyní je to tak, že si zaměstnanci vybírají své zaměstnavatele. Zaměstnavatelé se proto snaží, aby si své stávající pracovníky udrželi. Nabízejí jim různé benefity například v podobě stravenek, v podobě práce z domova, nabízejí jim firemní automobily pro vlastní účely nebo taky zapůjčení elektroniky. Kromě toho se firmy taky rozhodly, že si budou muset i z naprostých amatérů ve firmě vychovat odborníky.

O odborníky je nyní skutečně zájem. Kvalitních a schopných pracovníků není, už vůbec není těch, kteří svou profesi abnormálně ovládají. Hledají se už nejen IT specialisté, ale hledají se samozřejmě i jiní odborníci. Jenže firmy si ty své odborníky drží zuby nehty, proto se společnosti rozhodly, že si ty své odborníky, které si posléze taky budou držet zuby nehty, budou muset vychovat.

Zoufalá situace si žádá zoufalé činy

Trh práce je podle všeho absolutně vybrakovaný, ale firmy nejsou stále plné. Aby firmy fungovaly tak, jak mají, potřebují ihned nasbírat někde kvalifikované odborníky, kteří jsou nutností pro správný chod podniku. Firmy jednu chvilku hledaly nové zaměstnance v zahraničí, v druhou chvilku se zaměřovaly na pomoc od vězňů. Nyní však přicházejí s novými postupy, které by je mohly vytáhnout z těchto nesnází.

Stop spolupráci s personálními agenturami!

Firmy se nyní dokonce rozhodly odstoupit od spolupráce s personálními agenturami. Je to hlavně proto, že agentury taky zrovna nevědí, jak mají jednoho kvalitního zaměstnance rozdělit do třech firem. Navíc personální agentury v poslední době nalákaly do firem jenom ty pracovníky, kteří požadovali nesmyslně vysokou výplatu a nesmyslné benefity.

Firmy se nyní rozhodly začít své odborníky vychovávat. Ve většině firem chybí ostřílení IT specialisté a programátoři, proto se rozhodli, že využijí zkušenosti stávajících programátorů a nabídnou jim, aby za nějakou odměnu zaučili někoho, kdo se pro tuto práci hodí.

Firmy se tak nyní rozhodly vymanit se z kruhu nedostatku pracovníků tak, že si potřebné odborníky vyškolí sami z těch, které už ve firmě měly. Přece jenom se lépe hledá stavař nebo IT specialista.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..