firmy

Firmy odhalují zákulisí dětem z domovů

Jelikož se Česká republika potýká stále s problémem, který se týká především neoblíbeného zaměstnání, musí hledat své zaměstnance už v raném věku. Je nutné zmínit, že Česko se stále potýká s nedostatkem pracovníků, i když nezaměstnanost díky sezonním pracím se opět snížila. Na několik pozic se však stále hledají patřiční zaměstnanci, kterých je bohužel stále nedostatek. Nehledají se už jen ředitelé na větší pozice, ale také se hledají například dělníci nebo ti, kteří by se zajímali o průmyslovou výrobu. Takových je také málo, stejně jako proškolených IT specialistů. Ovšem každá firma si musí poradit s tím svým problémem sama. Je nutné se tedy zaměřit především na to, aby si společnost hledala zaměstnance už do budoucna, protože většina společností nepočítá s tím, že se jejich volné pracovní pozice naplní během následujících několika měsíců.

Firmy se tedy rozhodli rekvalifikovat jiné zaměstnance a nabízejí jiné další výhody, díky kterým by byli schopní lidé odejít ze stávajícího méně placeného zaměstnání k nové zcela jiné profesi. Zaměstnavatelé najednou přijímají do výroby například roboty, kteří jim skvěle nahradí jejich pracovníky, které právě postrádají. Mnoho lidí se snaží rekvalifikovat i ty, kteří pracovali v dolech, protože právě jim se mohou zavděčit hezkou přijatelnou kanceláří bez prachu a špíny. Firmy si však hledají i zaměstnance z dětských domovů, kteří by mohli v příštích letech naplnit jejich volné pozice.

Společnosti pořádají besedy o zákulisí firem

Řada společností zejména v kraji Vysočina nebo v Jihočeském kraji pořádají besedy, které mají přiblížit dětem z dětských domovů jejich působení. Besedy jsou tedy zaměřeny nejen na tvorbu smluv a na životopisy, ale také na stínování ve firmách nebo jim poskytují také konzultaci s kariérní poradkyní. Jedná se o besedy pořádající organizací Nadání a dovednosti. Program nazvaný Rozhled je pak pro děti pěstounských rodin naprosto něco nového, co jim následně může otevřít brány do skutečného pracovního života.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..