druh pokojových rostlin

Druhy pokojových rostlin, které rozzáří domácnost

Každý se jistě těší každý den domů z práce. Někdy je práce tak náročná, že domov je ta jediná motivace, která nám velí, abychom v práci vytrvali. Jenže pokud není domov zařízený tak, jak by měl být, tak se doma zkrátka necítíme příjemně. Jestli se i vy cítíte doma nevítaně a máte pocit, že vaše domácnost je nezařízená, pak byste se měli zamyslet nad koupí více pokojových rostlin. Pokojové rostliny jsou totiž to, co dělá z domova domov.

Samozřejmě svůj podíl na tom mají i fotografie a celkové vybavení domácnosti, ale díky květinám i ty nejsmutnější místnosti ožijí. Přinášíme vám pár tipů na druhy květin, které byste neměli postrádat ve své domácnosti, protože ji dokonale rozzáří.

• orchideje

Orchideje jsou velice příjemné květiny, které krásně voní a hezky vypadají. Vždy vykouzlí úsměv na tváři, protože jsou zkrátka jiné než ostatní druhy květin – takové veselejší. Orchideje seženete dneska v každém květinářství, ale taky se začínají nabízet i v hypermarketech, kde se prodávají kytky (například Tesco). Nezapomínejte ale, že orchideje jsou trochu nároční na pečování – začátečnickým zahradníkům se nedoporučují.

• fialky

Pokud potřebujete něco na okenní parapet, není nic hezčího, než fialky. Pokud milujete barevnost, pak fialky jsou tou nejlepší volbou. Jsou nenáročné a opravdu hezké. Navíc když odkvetou, tak zanedlouho zase rozkvetou.

• strelicie

Jestli chcete ve své domácnosti naprosto exotiku, pak byste měli sáhnout po strelicii, kterou jen tak někde neseženete, ale když ji seženete, tak nebudete litovat. Vyžaduje si sice slunečné místo a taky neustálou péči, ale za tu krásu to rozhodně stojí.

• vánoční hvězda

Během vánočních svátků je třeba si pořídit vánoční hvězdu. Bez té zkrátka nejsou Vánoce. Obvykle ji koupíte zhruba týden až čtrnáct dní před vánočními svátky a při dobré péči vám vydrží až do konce zimy. Samozřejmě to není kytka, která je určena pro každý den v roce, ale je to opravdu jenom něco, co vám vánočně rozzáří domácnost, aniž byste měli stromeček.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.