dlužníci

Dlužníků, kteří nesplácejí, pomalu, ale jistě ubývá

V poslední době probíhají nejrůznější statistiky a analýzy, které se zaměřují na to, jak lidé splácejí, jak si půjčují a kolik ještě dluží. Je bohužel smutné zjištění, že Češi si sice půjčují, a to opravdu hodně, přesto zapomínají nebo rovnou nechtějí splácet. Většinou se obrací na nebankovní instituce, které jsou ochotné půjčit přesně tolik, kolik potřebují. Díky nim si mohou zájemci o půjčku zřídit takovou měsíční splátku, která jim bude naprosto vyhovovat, ale většinou se jedná o naprosté minimum, které později nechtějí splácet. Není se čemu divit, když s takovým zjištěním začaly banky být ostražité, a to zejména v otázce hypotéky, kterou je dneska už opět horší dostat. Devadesátiprocentní hypotéku už získat takřka nemůžeme, proto se mnoho lidí ukvapuje a kupuje si své domy nyní z osmdesáti procentní hypotéku, než zase tato možnost zcela zmizí.

Co je však chvályhodné, je to, že neplatičů v posledních měsících značně ubylo. Česká ekonomika tudíž najednou zase jen kvete, i když je v České republice stále mnoho těch, kteří sice půjčky mají, přesto je nehodlají splácet. Pozvolné zlepšení této situace je ale na místě a je znatelné – meziročně se jedná o zlepšení zhruba o půl procenta. ¨

Kde nesplácejí lidé vůbec?

Nejhorší situace v České republice v otázce splácení dluhů je na Ústecku. Právě tam lidé nesplácejí dvakrát více, než v průměru v celém Česku. I přes to, že se i zde dostalo menšího zlepšení situace, stále se jedná o kraj, kde bohužel neplatičů je dvakrát více než jinde. Pokud by vás zajímaly však nějaké konkrétní čísla v otázce celé České republiky, tak je velmi zajímavé a hlavně i velmi šokující, že exekuci má na krku více jak šest set padesát tisíc občanů této země. Banky však po aktuálním zavedení dalších sankcí a poplatků konečně hlásí trochu spokojenosti, protože se jim díky úrokům a sankcím vrací peníze v mnohem větším měřítku.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.