Chyby, kterých se bohužel dopouštíme při splácení úvěru

Chyby, kterých se bohužel dopouštíme při splácení úvěru

O úvěr v dnešní době žádá každý druhý z nás. Důvodem je často tíživá finanční situace, někdy za to může pokažení elektrospotřebiče a jeho následná oprava, jindy je nutné zřídit si úvěr proto, že nám nestačí finanční rezerva na vytouženou dovolenou, na kterou si přejeme jet už nějaký ten pátek. Úvěr dnes není nic hrozného, není to žádné tabu, kterému bychom se měli vyhýbat. Naopak je to pro mnohé lidi obrovské lákadlo, kterému bohužel jen málokdo odolá. Důvod požádání o úvěr může být opravdu jakýkoli, v každém případě bychom se však měli vyhnout chybám při splácení úvěru, kterých se často dopouštíme.  

Pokud máte úvěr sjednaný, sáhněte si na srdce a zodpovězte si otázku, zdali se nedopouštíte některé z níže uvedených chyb. Pokud ano, je načase chyby napravit, a to zavčasu.  

Uvádíte variabilní symbol? 

Bohužel mnozí dlužníci splácí splátky pravidelně a bez jakéhokoli prodlení, ovšem zapomenou uvést variabilní symbol, a tak je malér na světě. V případě, že jste dlužníkem, zkontrolujte si u trvalých plateb, zdali variabilní symbol potvrzující právě vaši identitu nepostrádáte.  

Jste dostatečně informováni? 

Otázkou také je, jestli jste se dobře informovali při zřizování úvěru o tom, co si zřizujete. Informovat jste se museli zejména o úrocích, abyste později nebyli překvapeni výškou splátek, také je třeba se informovat o tom, jaké jsou poplatky či sankce za pozdní splácení splátek či jestli vůbec je možné splátku si odložit o pár měsíců, pokud není možnost zaplacení splátky.  

Zejména se nechte informovat o mimořádných splátkách. Bude se vám to hodit v případě, kdy budete chtít urychlit splácení úvěru. V případě, že budete chtít zaplatit mimořádné splátky, je třeba o tom pokaždé banku informovat předem. Informujte se však o tom, jestli je vůbec možné úvěr splatit dříve.  

Nepleťte si pojmy 

Také si mnozí lidé pletou dva pojmy, a sice datum splatnosti a datum úhrady. Datum splatnosti je den, kdy musí být peníze na bankovním kontu věřitele, a datum úhrady je den, kdy odejdou peníze z vašeho bankovního účtu. To však často není ten samý den, kdy peníze přijdou i na účet banky.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..