Chudoba v Česku

Chudoba v Česku poklesla

České ekonomice se poměrně daří. Neustále se zvyšuje, a to díky stále klesající nezaměstnanosti a díky stále se zvyšující zaměstnanosti. Díky tomu, že se ekonomice poměrně daří, se taky dělají různé zajímavé průzkumy, které se zajímají o to, jak se v naší republice žije. V nedávné době například vyplynuly na povrch zajímavé informace z Českého statistického úřadu, které pojednávají o chudobě v České republice. Jak na tom jsme s chudobou a hrozí ještě někomu takzvaná příjmová choroba?

I když se může zdát, že máme jako v bavlnce, není to tak. Chudoba sice poklesla dle statistiky Českého statistického úřadu, přesto však hrozí mnohým z nás. Takzvaná příjmová choroba hrozí každému jedenáctému Čechovi, přesto se však řadíme k těm zemím, které se mohou pyšnit tím, že mají nejnižší podíl osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením.

Pokud nevíte, co je to příjmová chudoba, pojďme si ji přestavit. Jde o lidi, kteří žijí v domácnostech, jejíž příjmy dohromady nedosáhly stanovené hranice.

Jaké jsou měsíční hranice ohrožení příjmovou chorobou?

Hranice se liší na základě toho, kolik se v domácnosti vyskytuje lidí. Pokud v domácnosti žije jeden člověk, jeho měsíční hranice chudoby činí jedenáct tisíc korun. Co se týče domácnosti o dvou dospělých, měsíční hranice chudoby činí necelých sedmnáct tisíc korun. Pokud máte jedno dítě do třinácti let, měsíční hranice je čtrnáct a půl tisíce korun. Rodiny se dvěma dětmi do třinácti let mají hranici třiadvacet tisíc korun.

Kolik domácností s příjmy vychází a které nikoliv?

Podle statistik Českého statistického úřadu s příjmy vychází zhruba tři čtvrtiny domácností. Většina z nich vychází s příjmy dokonce velice snadno. Každá čtvrtá domácnosti má však problém vyjít s příjmy. Nejčastěji jsou to domácnosti, v níž žijí osamělí rodiče s dětmi či senioři.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..