češi bohatší než slováci

Češi na tom nejsou špatně – jsou dvakrát bohatší jak Slováci

My Češi si většinou stěžujeme, že nemáme dostatek peněz, přesto si neustále spoříme a snažíme se ve všem se rovnat ostatním – hlavně sousedům. Ovšem v porovnání s našimi sousedními bratry Slováky bychom si skutečně neměli na nic stěžovat. Jsme na tom totiž mnohem lépe než oni. Ptáte se o kolik? Rovnou o dvojnásobek!

Češi a Slováci by mezi sebou rozhodně neměli dělat nějaké rozbroje a rozhodně by vždycky měli držet při sobě, ovšem je zvláštní, že se právě mezi nimi neustále dělají nějaké průzkumy, které je srovnávají. Možná to má vyvolat v nás jakýsi pocit žárlivosti či je to jenom z čisté a ryzé zvědavosti. Ať je to jakkoliv, nyní vyplynula na povrch další zajímavá analýza, která pojednává o tom, kdo se má lépe – jestli Češi nebo Slováci.

Aktuálně se totiž zjišťovalo čisté bohatství českých a slovenských domácností. Poté se tedy hodilo do jednoho srovnávání a najednou máme výsledky. Pojďme si to trochu rozebrat.

Růst čistého bohatství českých domácností polevil, ale stále jsme bohatší než Slováci

Během aktuálního srovnávání se zjistilo, že růst čistého bohatství českých domácností se výrazně zpomalil. Podle průzkumu se jedná o polovinu zpomalení čistého bohatství. Jenže i přesto jsme stále bohatší než Slováci, a to o neuvěřitelný dvojnásobek.

Pokud by nás zajímala přesná čísla, pak my máme průměrné bohatství na obyvatele zhruba dvanáct tisíc euro, což je zhruba 320 tisíc korun, ale na Slovensku na jednoho obyvatele připadá čisté bohatství jenom v hodnotě šesti tisíc euro, což je zhruba 160 tisíc korun.

Jak jsme na tom v porovnání se světem?

Co se týče porovnání se světem, tak jsme na tom velice dobře. Porovnávalo se celkově 53 zemí a my jsme se umístili těsně pod třicátým místem. Je to však pokles oproti loňsku, kdy jsme se umístili na 27. místě.

Na prvním místě se umístilo USA, které následovalo Švýcarsko a pak Japonsko.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.