Ceny bytů jsou už hraniční. Stále je o ně ale zájem

Ceny bytů jsou už hraniční. Stále je o ně ale zájem

O aktuální situaci na hypotečním trhu určitě víte. Neustále se to probírá, ví se o tom v nejednom médiu. V současné době platí už přísnější podmínky pro získání hypotéky. I když se všude možně píše, že se na hypotéky nedosáhne, není třeba malovat čerta na zeď – jedná se jen o zdlouhavější proces, nejedná se o nic nemožného, jen to chce mít více vytrvalosti a trpělivosti, obě věci však růže přinášejí. Co může být pro mnohé více zarážející než přísné podmínky získávání hypoték, jsou ceny bytů, které už nyní naráží na svůj strop.

S přísnějšími podmínkami hypoték se začaly zvyšovat také ceny bytů. Bytů zkrátka není, čehož si majitele současných staveb jsou vědomi. Jelikož je o byty nouze, stoupá jejich cena stejně jako stoupá výše nájmů. Mnozí odborníci se domnívají, že se jedná jen o jednu velkou bublinu na trhu, která zanedlouho praskne. Ceny bytů sice nyní narazily na svůj strop, na svou hranici a zájem stále neklesá, ale pokud ceny poletí ještě výše, zájem bude rapidně klesat, což bude mít za následek prasknutí této bubliny.

Otázkou je, jak dlouho se na prasknutí bubliny bude čekat. Ovšem pokud ceny bytů půjdou takovým tempem nahoru jako doposud, přijde to ostatně velmi brzy.

Lidé chtějí stavět

Sice zájem o bytové nemovitosti neklesá, zároveň se zvyšuje touha postavit si svou vlastní nemovitost. Jedna věc je investice do bytu, z něhož se člověk třeba odstěhuje kvůli touze po zahradě a rodinném zázemí, druhá věc je investice do domu, který je synonymem rodiny.

Jak to bude v roce 2019?

Jelikož přišel rok 2019, odborníci, analytici a statistici se začínají dohadovat o tom, jak to bude letos nemovitostmi. Podle všeho bude zájem o stavění nemovitostí stále velký, zájem ale bude klesat u bytů, čímž dojde k prodloužení doby jejich prodeje. Jelikož o byty nebude zájem, bude stagnovat také cena – tedy cena nebude jinými slovy růst.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.