richard branson

Co by Richard Branson poradil mladým?

Dneska žijeme v době, ve které může podnikat snad každý. Pokud se rozhodnete podnikat, pak byste měli být trpěliví, protože žádný velký podnik nevyrostl za den. Trpělivost však není zrovna vlastnost každého, proto než začnete podnikat, zodpovězte si, jestli na podnikání máte vůbec výdrž a energii. A jestli se rozhodnete podnikat, Richard Branson, uznávaný miliardář, má pro vás nějaké rady.

Většinou se nyní do podnikání dávají mladí lidé, kteří se zařekli, že v životě nebudou dělat nic, co je nebaví a co je nenaplňuje. Rozhodují se pro podnikání, protože moc dobře vědí, že pokud mají nějaký nápad, měli by ho zrealizovat, protože pokud ho nezrealizují, tak ho zanedlouho zrealizuje někdo jiný.

Rady, které jsou vypsány níže, jsou hlavně pro mladé lidi, kteří se do podnikání teprve ženou. Jistě si z nich vezme to své ale naprosto každý.

• představivost je největší dar

Největším darem, jaký máte, je vaše představivost. Vše, co si můžete představit, tak se taky stane. Podle Richarda Bransona je představivost největší dar, který můžeme dostat. Podle něj bychom měli snít a představovat si ve velkém. Život je příliš krátký na snění o malých věcech, snění ve velkém nás posune mnohem dále. Představivost nám nachází způsoby, je to jedna z největších výhod, kterou ve svém životě máme, oproti lidem bez fantazie.

• neustále se učíš

Mnoho mladých podnikatelů si myslí, že nemohou dělat chyby, protože právě chyby je strhnou až na dno. Není to tak. Z chyb bychom se měli učit, pro nic jiného tu chyby nejsou. Nejsou tu proto, aby nás poslaly na začátek, jsou tu proto, aby nás něco naučily a my pak byli chytřejší.

Učit by se měl vždy každý podnikatel. Učíme se vždy za pochodu, tudíž se neustále posouváme vpřed. Když se neučíme, nerosteme my, ani náš podnik. Tak to je a tak to bude, proto se nestraňte učení a buďte mu naopak otevření.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..