Trh práce 2018

Jak to bude letos vypadat na trhu práce?

Českou republiku stále sužuje zaměstnanecká krize. Sice je to pro českou ekonomiku skvělé, protože je nezaměstnanost nízká a zaměstnanost naopak dost vysoká, ale na druhou stranu je to problém pro firmy, které mají enormně moc volných pracovních pozic, a není, kdo by je obsadil. Zaměstnavatelé jsou zoufalí, proto hledají vhodné nástupce na pracovní pozice i v zahraničí. Jenže mezitím, co oni hledají novou posilu v zahraničí, jim současná posila utíká ke konkurenci. Zaměstnavatelé jsou tak donuceni přidávat na výplatních páskách nebo zavádí celou řadu benefitů, které zaměstnance v zaměstnání udrží. Jak to ale bude letos?

Trh práce se ještě donedávna měnil ze dne na den. Jenže najednou přišla zaměstnanecká krize a není nikdo, kdo by si s ní poradil. Vláda dokonce povolila přijmout vyšší množství Rumunů a Ukrajinců, kteří do České republiky míří za prací. Alespoň tak se snaží firmám, které dlouhodobě hledají pracovní sílu, pomoct.

Bohužel pro firmy letošní rok nebude o nic lepší, než konec toho loňského roku. Stále bude poptávka po zaměstnancích, a to hlavně po těch, kteří jsou vyučení řemeslníci. Pokud tedy máte nějaké řemeslníky ve své firmě, řádně si jich važte, protože vám zanedlouho mohou utéct ke konkurenci, která nabídne víc.

Letošní rok se ponese ve znamení benefitů

Je nutno dodat, že letošní rok se ponese ve znamení benefitů. Kromě platu se totiž zaměstnanci dívají i na výhody, bonusy a odměny, které jim zaměstnavatel může nabídnout. Pro své nové pracovníky si tak připravte podrobný seznam všech benefitů, které jim můžete nabídnout.

Letos se stane opět populární třináctý a čtrnáctý plat nebo různé individuální benefity, k nimž se řadí zařízení školky, chůvy nebo půjčka automobilu či elektroniky.

Komu se letos bude přidávat?

Ani letošní rok se neponese v chudém duchu. Bude se přidávat na platech, ale ne všem. Nejvíce mzdy porostou ve výrobě a logistice, nejméně se mzdy zvýší v top managementu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..