Pěstování pivoněk

Ať vaši zahradu zdobí pivoňky. Jak na ně?

Svou zahradu můžete zkrášlit různými květinami. Stačí si jenom vybrat barvu a druh. Vždy se rozhodujte na základě náročnosti a na základě vašich zkušeností se zahradou. Pokud patříte k začátečníkům, nesahejte po ničem náročném, co by vám s velkou pravděpodobností během letních horkých měsíců umřelo. Raději vsaďte na osvědčenou krásku, kterou je například pivoňka.

Pivoňky jsou stále oblíbenějšími květinami, a to především z toho důvodu, že se jedná o trvalku, která vám dokáže na zahradě kvést i desítky let. Je navíc velice půvabná a nenáročná, což ocení především zahradníci-začátečníci. Jsou také vysoce odolné.

Představujeme pivoňky

S pivoňkami se setkáte nejen na zahradách, ale také v květinářstvích, kde jsou skutečně krásné a doslova dech beroucí. Jsou to však poměrně staré květiny. Objevily se už před více jak dvěma tisíci lety, a to na Dálném východě. Do Evropy přišly až ve středověku, kdy opět sklidily obrovský úspěch.

Dnes jsou oblíbené zejména plnokvěté odrůdy, které jsou v nabídce nejčastěji. Obrovským hitem je však pivoňka, která má květy jednoduché a poloplné. Jejich průměr někdy bývá až patnácticentimetrový, mnohé odrůdy mají průměr květu až dvacet centimetrů. V každém případě mají nádhernou vůni, kterou je nutné podtrhnout.

Jakou pivoňku volit do zahrádky?

Pokud uvažujete, že pivoňku zasadíte do své zahrádky, doporučujeme sáhnout zejména po dřevité pivoňce, která vyroste až do dvou metrů. Jinak se této pivoňce přezdívá pivoňka křovitá a skutečně dokáže dorůst až do dvou metrů. Roste od jara do podzimu.

Jestli chcete, abyste měli zahradu krásnou po celý rok, zvolíte pivoňku bylinnou. Ta skutečně zdobí zahradu po celý rok, začne kvést brzy z jara a kvete do podzimu, kdy zdobí zahradu i svými dekorativními květy.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv pivoňku, budete s ní abnormálně spokojeni.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.