Anglická škola

Anglická škola uspořádala veletrh práce

V České republice se toho děje v poslední době spousta. Nejen, že se pomalu, ale jistě blíží prezidentské volby, ale také se už aktuálně pořádá v Česku také řada veletrhu, které jsou u lidí velmi oblíbené. Zejména jsou populární veletrhy práce, protože lidé stále touží po změně zaměstnání, i když je to pro ně někdy skok do naprosto jiného rybníčku. Lidé mnohdy uvažují nad tím, že půjdou do zcela jiného oboru a většinou je láká lepší platové ohodnocení. Na druhou stranu jsou nyní tyto veletrhy oblíbené i zejména z toho důvodu, že se Česká republika potýká stále s vyšší nezaměstnaností a také s nedostatkem pracovní síly. Proto na takové veletrhy chodí opravdu široké spektrum lidí, které se zajímá o vše, co veletrhy práce mohou přinést.

Jeden takový veletrh práce se nyní uskutečnil v Praze, a to díky Prague College, což je soukromá pražská vysoká škola, která se vyučuje zejména v anglickém jazyce. Tento veletrh se konal v polovině dubna a jednalo se už o třetí ročník podobné akce. Přednášek se zúčastnilo zhruba sto padesát studentů, ale nadšeni byli i ti, kteří ze školy jsou už nějaký ten pátek venku. Pakliže jste tuto příležitost propásli, nemusíte se bát, protože jistě se podobná akce bude konat i příští rok.

Kolik firem se na veletrhu představilo?

Na veletrhu bylo s velkým úspěchem představeno zhruba patnáct firem. Mezi výjimečnými hosty se představil například i oblíbený a nyní velmi úspěšný prodejce Amazon, jehož majitel a zakladatel se nyní řadí na druhé místo v žebříčku nejbohatších lidí světa. Předběhl dokonce svým jměním také velkého majitele podniků značky Zara.

Nechyběly samozřejmě ani také společnosti z oblasti průmyslu, protože právě ty aktivně a aktuálně hledají nové pracovníky. V průmyslové výrobě je zkrátka o zaměstnance velká nouze, ovšem po tomto veletrhu si jistě našli své oblíbence, které se rozhodnout později zaměstnat.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.