Podnikání při studiu

8 tipů, v čem podnikat při studiu

Nepatříte mezi ty, kteří studentská léta chtějí proflákat? Už podnikáte a hledáte novou inspiraci, nebo nad podnikáním zatím uvažujete? Podívejte se na deset tipů, které se u studia dají zvládat.Nepatříte mezi ty, kteří studentská léta chtějí proflákat? Už podnikáte a hledáte novou inspiraci, nebo nad podnikáním zatím uvažujete? Podívejte se na deset tipů, které se u studia dají zvládat.

1. Doučování

Vědomosti a informace jsou nejmocnějším nástrojem, je to nehmatatelný majetek, který nám nikdo nevezme. A lidé si rádi připlatí, aby si rozšířili své obzory. A vy toho můžete využít. Existuje mnoho stránek s nabídkami a poptávkami, kde se můžete angažovat.

2. Překládání

Pokud ovládáte cizí jazyky, práce překladatele na volné noze může být právě pro vás ideální. Hodně firem hledá kvalitní překladatele a pokud navíc ovládáte i méně rozšířené jazyky, je velká šance, že slušně placené práce bude dostatek.

Tip: Trápíte se se seminárkami? Pokud chcete podnikat i studovat, bude pro vás těžké zvládat obojí na 100%. Neváhejte proto využít možnosti vypracování seminárních prací.

3. Tvorba videí

Pokud jste kreativní a máte slušnou kameru, můžete si přivydělat tvorbou videí.  Některé společnosti jsou ochotny dobře zaplatit za to, aby jejich produkty vypadaly lákavě. Nemáte-li se k reklamě, zapojte se do městských akcí, koncertů, či festivalů, točením a zpracováním takových videí lze slušně vydělat.

4. Sportovní trenér

Máte rádi basketbal, volejbal, fotbal nebo jakýkoliv jiný sport a cítíte se na to předat své dovednosti dál? Můžete to zkusit jako sportovní trenér. V každém městě je sportovišť několik a šikovného trenéra často hledají.

5. Osobní trenér

Většina lidí chce vypadat dobře. Jste-li typ člověka, který stráví ve fitku spoustu času a zajímáte se o cvičení, anatomii, zdravou stravu a správnou životosprávu, proč to nezpeněžit? Stačí si udělat trenérský kurz, dostat certifikát a domluvit se s místním fitcentrem.

Tip: Ani na bakalářku nemusíte být úplně sami. Podívejte se na stránku, která se vypracováním bakalářských prací zabývá. Se zárukou anonymity a ve spolupráci s profesionálními autory.

6. Venčení

Máte rádi zvířata? Zkuste venčení. V dnešní uspěchané době lidé rádi zaplatí za to, že se postaráte o jejich mazlíčky. Navíc si budete vydělávat tím, co máte rádi.

7. Online marketing

Pokud se vyznáte v online médiích, můžete pomáhat menším začínajícím společnostem a tuto znalost obrátit ve svůj prospěch. Výhodou online marketingu je, že můžete pracovat odkudkoliv, pokud máte notebook a slušné připojení k internetu, takže se neomezujete na fixní pracovní dobu a stálou kancelář.

8. Tvorba grafiky

Nejsou vám cizí grafické programy? Jste kreativní? Porozhlédněte se například po Facebookových skupinách a nabídněte služby firmám. Můžete tvořit loga, grafické zpracování webů, a pokud budete dobří, vaše práce bude skvěle odměněna.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..