příjemná žlutá

Žlutá je barva velmi příjemná pro vaše bydlení

Malování je záležitost, do které se nikdy nikou zrovna nechce. Vždy se musíte rozhodnout, jestli si zvolíte takovou nebo makovou barvu, která vám vydrží alespoň několik let, protože malovat se vám jistě co měsíc opravdu chtít nebude. Zaměříte se tedy na výběr takové barvy, o které si myslíte, že bude ideální a se kterou se rozhodnete následující třeba dva roky žít. Jenže pakliže si vyberete například obyčejnou pestrou barvu, například oranžovou, tak z ní můžete mít za chvilku pocit, že z ní zešílíte. Proto řada lidí volí především neutrální barvy, u nichž můžou kdykoliv změnit doplňky, a tak vykouzlit zcela jinou a novou domácnost, po které touží.

Jenže bílá barva je sice stále moderní, ovšem je nutné poznamenat, že bílá barva je zároveň jednou z těch, které za chvilku budou nudit. Proto se raději zaměřte na takové barvy, které pro vás budou vždy zářivé a které vám vždy vykouzlí úsměv na tváři, když budete mít například špatný den. Bílá není podmínkou. Nemusíte malovat pouze bíle, abyste si byli jisti tím, že vás barva neomrzí. Zkuste to raději s trochou jiných barev – například se žlutou.

Žlutá na zdech nebo v doplňcích

Pakliže se rozhodnete konkrétně pro příjemnou žlutou barvu, nemusíte ji volit doslova v pestře sytém odstínu. Zkuste to například v lehkém nádechu této barvičky. Tedy toto se týká především zdí. Pestře žlutá barva na zdech by na vás mohla opravdu stále působit až příliš výrazně, proto byste z ní zanedlouho mohli doslova šílet. Pakliže se rozhodnete pro žlutou pouze ve formě doplňků, pak se trochu rozjeďte v nakupování – vybírejte především pestré barvy, protože ty lehčí tóny v místnosti nevyniknou.

Žlutá je skvělým kontrastem, pakliže toužíte po velkém kontrastu například v místnosti, která je sladěna do bílé a černé barvy. Žlutou můžete volit opravdu pestrou, a to například do ložnice, kde si nakoupíte staré retro budíky té barvy, nebo například do koupelny, kde se touto barvou budou pyšnit zejména ručníky nebo dózy na mýdlo či kartáčky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..