Zdraví prospěšné pokojovky

Zdraví prospěšné pokojovky, které možná neznáte

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom se o něj měli starat. Měli bychom zdravěji jíst a měli bychom i sportovat, protože i pohyb nám prospívá. Kromě toho je nutné myslet i na to, že existuje mnoho věcí, které nám mohou prospět. Například věděli jste, že našemu zdraví mohou prospívat i různé druhy pokojových rostlin?

Pokojové rostliny jsou běžnou součástí našich domácností. Není se čemu divit, vždyť pokojové rostliny nám pomáhají zútulňovat naši domácnost a díky nim se doma cítíme příjemněji. Pokud se rozhodnete koupit si pokojové rostliny, tak byste měli být s výběrem rozvážní. Jestliže máte třeba byt, v němž máte dlouhodobě suchý vzduch, pořiďte si takovou pokojovou rostlinu, která vzduch zvlhčuje. Pokud máte pocit, že v domě máte nějaké bakterie, existují rostliny, které mnoho škodlivých látek z ovzduší nebo mnohé bakterie likvidují.

Pojďme si ty nejzajímavější představit. Péče o níže zmiňované rostliny je minimální, mohou je pěstovat i zahradníci-amatéři.

• kapradiny

Mezi nenáročné rostliny se řadí například kapradiny. Ty se hodí hlavně do kanceláře, kde se dlouho potýkáte s nepříjemným, suchým vzduchem. Pokud chcete vzduch oživit a trochu zvlhčit, životadárnou vláhu vám přinesou právě kapradiny.

Tato rostlina je skutečně nenáročná, nemá žádní květy, jenom listy. Pravidelně se zalévá a rosí, aby zůstala rostlina neustále svěží a aby vás neustále zbavovala suchého vzduchu.

• banánovník

Rostlina, která vám taky perfektně zvlhčí vzduch, je i exotický banánovník. Ten kromě toho, že zvlhčuje vzduch, dýchá zahraničním, exotikou, proto vás bude třeba v práci motivovat, abyste pracovali jako o život.

• pachira

Možná tuto kytičku neznáte, ale je dokonalá pro unavené oči. Pachira je zvláštní svým propleteným kmenem. Pochází z daleké Jižní Ameriky a vyžaduje opravdu bohatou zálivku. Nejlépe se jí daří na světle.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..