Zdaňte i přivydělané peníze

Zdaňte i přivydělané peníze

Podnikání je relativně riskantní cesta, na kterou se vydává řada z nás, protože si myslí, že se hned dočkají velkého finančního jmění na účtu, že se dočkají krásných dovolených a hlavně volného času, který zkrátka potřebují ke každodennímu fungování. Ovšem tak to zkrátka není a ze začátku podnikání to už vůbec tak neplatí. Ze začátku se musíte smířit s tím, že si musíte vést samostatně své účetnictví, které vám následně pomůže při správném vyplnění daňového přiznání. Jenže daňové přiznání není někdy tak jednoduché vyplnit, jak se na první pohled může zdát.

Podnikání je však cesta, která není zrovna bezpečná pro ty, kteří každý měsíc potřebují vykazovat nějaké zisky. Některý měsíc se totiž nemusí zrovna dařit, proto se lidé zaměří především na to, aby si našli nějaký drobný přivýdělek, aby jim zkrátka nestály měsíční příjmy. Jenže při takovém přivýdělku se mnohdy zapomíná na to, že i takové peníze stranou se musí do jisté míry zdanit. Jaké přivýdělky tedy musíte podmanit danění a které se této otřesné povinnosti naprosto vyhnou?

Výživné na děti

Jedním ze stále řešených potíží týkajících se daní je také i výživné na děti. Tuto problematiku řeší rok co rok řada rozvedených rodičů, kteří nevědí, jestli mají nebo nemusí zdanit tuto povinnost. Naštěstí jsou tyto příjmy osvobozené od příjmů, proto jej nemusíte nijak zapisovat do růžového formuláře daňového přiznání. Pakliže vás ohledně dětí zajímá například školkovné, to můžete uplatnit jako slevu na dani, a to až do výše devíti tisíc dvě stě korun.

Práce na dohodu

I s prací na dohodu se každoročně perou řady z nás. Pakliže jste pracovali na dohodu o provedení práce, uplatňujete daně pouze v případě, pakliže váš příjem přesáhl deset tisíc korun a nepodepsali jste prohlášení k dani. Pakliže jste pracovali pouze na dohodu o pracovní činnosti, v tom případě za vás zaměstnavatel platil zálohu na daň a vy ji následně musíte zmínit v daňovém přiznání.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..