Posílení imunity

Zaručené tipy, jak posílit svou imunitu

Obzvlášť v dnešní době, kdy se potýkáme s pandemií, se stále více lidí zaměřuje na posílení své imunity. Naše zdraví je totiž permanentně ohroženo nejrůznějšími viry a bakteriemi. Čím tedy imunitní systém posílit, abyste se vyhnuli nemocem?

Myjte si ruce častěji a důkladně

Podle studie vědců ze San Diega se až o 45 % snížil počet onemocnění dýchacích cest u osob, které si umývaly ruce 5x denně. Navíc není nutné používat ani speciální dezinfekční mýdlo. K čistým rukou vám postačí jakékoliv mýdlo a teplá voda.

Nezapomeňte na přísun vitamínů

Je to jednoduché, jděte podle abecedy. Vitamíny A, B6, B12, C a D jsou přesně ty, které jsou pro vás důležité. Zapomínat byste neměli ani na minerály, jako jsou selen, vápník, měď a zinek. A pamatujte na to, že vitamíny a minerály fungují nejlépe v kombinaci s ovocem a zeleninou. Nenahrazujte proto čerstvé a zdravé potraviny různými doplňky.

Dostatečně spěte

Dostatek spánku je tím nejúčinnějším (a zřejmě i nejpříjemnějším) způsobem, jak posílit svůj imunitní systém. Pokud nespíte dostatečně dlouho, zvyšuje se vám produkce kortizolu, který v dlouhodobé míře potlačuje imunitní funkce. Nedostatek spánku totiž brání tvorbě cytokinů, které imunitní systém regulují. Podle studií trvá ideální doba spánku 7,5 hodiny. Spánek kratší než 6 hodin je pak příliš krátký na potřebnou regeneraci a odpočinek těla.

Choďte do přírody a otužujte se

Vyhněte se místům, kde je vysoká frekvence lidí, a tudíž i velká šance lapit nějaký ten virus. Vyměňte proto občas návštěvu kina za procházku lesem či parkem, a to i když mrzne. Pobyt na čerstvém vzduchu vám totiž prospěje daleko více než pobíhání v nákupním centru. Když jsem u těch teplot, nezapomeňte občas zavítat také do sauny. Střídavý pobyt v horkém a studeném prostředí má totiž velmi dobrý vliv a odolnost vůči respiračním nemocem. Saunování pomáhá také uvolnit dýchací cesty a zbaví vás stresu. Pro efektivní posílení imunity navštivte klasickou finskou saunu jednou týdně. Při nemoci však na saunu raději zapomeňte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..