Zajímavosti o sociální síti Facebook

Zajímavosti o sociální síti Facebook

Facebook je dnes tou nejrozšířenější sociální sítí vůbec. Na trhu už je nějaký ten pátek, své účty zde má více jak dvě miliardy lidí. Neustále uživatelů přibývá, proto se není čemu divit, když i zisky této společnost neustále rostou. Navíc se stále využívá zdejší reklama, která je nejen účinnou, ale taky i poměrnou levnou. Facebook všichni známe jako bílé písmeno F v modrém poli, je to sociální síť, díky které můžeme být v kontaktu s těmi, kteří jsou od nás daleko, ale na druhou stranu jsme daleko od těch, kteří jsou hned vedle nás. Chtě nechtě nás tato sociální síť ovlivnila natolik, že bez ní to během dne zkrátka nedáme. Jelikož s touto sociální sítí trávíme podstatnou část dne, měli bychom o ní něco vědět.

Facebook se netají různými statistikami. Neustále je ukazuje světu, ať lidem spadne brada až k zemi. My jsme vám vybrali ty nejlepší zajímavosti, nad kterými určitě budete kroutit hlavou, nad kterými se možná pousmějete nebo naopak rozpláčete. Asi není třeba zmiňovat, že Facebook vydělává díky reklamě a propagaci, ale něco možná nevíte.

Zmiňme si je v bodech, ať je to pro nás přehlednější.

Věděli jste, že…?

  • Facebook podle statistik může až za třetinu rozvodů ve Spojených státech amerických (říká se, že každé druhé manželství se rozpadne – je to asi pravda, když za to může ve velké většině sociální síť Facebook)
  • Facebook podle statistik každou vteřinu vydělá v průměru deset dolarů
  • Facebook je bílé F v modrém poli z toho důvodu, že zakladatel této sociální síti Mark Zuckerberg je částečně barvoslepý – nejlépe vidí právě modrou barvu, proto ji volil do loga společnosti, která ho dostala mezi desítku nejbohatších lidí světa
  • Facebook vyvolává v lidech závislost (podle nejlepších amerických psychologů až čtvrt miliardy lidí je závislých na této sociální síti a neustále musí prohlížet a sledovat svůj facebookový profil)
  • Facebook znemožňuje zisk nového pracovního místa (je zjištěno, že až čtvrtina lidí nedostane novou práci kvůli tomu, že se zaměstnavateli nelíbila na Facebooku – zaměstnavatelé si před přijetím projíždí váš facebookový účet)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..