Za své zlozvyky Češi utrácí tisícovky měsíčně

Za své zlozvyky Češi utrácí tisícovky měsíčně

Každý člověk má své zlozvyky. A zatímco někoho jeho zlozvyky nestojí nic, řadu Čechů přijdou jejich zlozvyky na tisícovky měsíčně. K typickým zlozvykům Čechů patří především kouření nebo konzumace alkoholu. Stejně jako na lécích nebo hrách si i na cigaretách či alkoholu hravě vypěstujeme závislost, což nám následovně leze do peněz. A nejen to! Zmíněné zlozvyky rapidně ohrožují i naše zdraví, které pod tíhou nikotinu nebo alkoholu doslova umírá. 

Průměrný kuřák vykouří až třináct cigaret denně

I když lze kuřáky rozdělit na méně závislé a více závislé, obecně platí, že průměrně vykouří jeden Čech závislý na cigaretách až třináct cigaret během dne. To je alespoň půlka krabičky. A to tedy znamená, že jenom za cigarety utratí kuřák zhruba dva tisíce měsíčně. 

Za alkohol se utrácí podle statistik méně, a to kolem šesti set korun měsíčně. Je však třeba konstatovat, že častá konzumace alkoholu přeroste v závislost a najednou se za alkohol neutrácí “jen” šest stovek měsíčně, ale i několik tisíc. Závislý člověk zkrátka svou drogu, ať už je to fet, léky, cigarety nebo alkohol, potřebuje a je za ni ochotný utratit či dát naprosto cokoli. 

Češi pijí alkohol stále častěji

Nedávné statistiky ukázaly, že i když ubývá lidí pijících alkohol, přibývá na druhou stranu i těch, kteří pijí alkohol častěji. Asi dvě třetiny Čechů si podle nedávného průzkumu dopřejí alkohol jednou týdně, ale bohužel řada Čechů si alkohol dopřeje i častěji. Dokonce dvě pětiny Čechů si alkohol dopřávají i několikrát během týdne, ne-li každý den. 

Česko na tom není nejhůř

Podle průzkumu na tom však Češi nejsou tak hrozně v porovnání s jinými zeměmi. Nejvíce pijí Bulhaři. Čtyři pětiny si dopřávají alkohol minimálně jednou týdně. To se projevuje i na zůstatcích v jejich peněženkách. Utratí totiž o několik stovek více než my Češi. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..