Jak vyčistit koberec od běžných i mimořádných nečistot?
Většina domácností má ve svém obýváku koberec. Většina lidí si koberec dává například do ložnice nebo do dětských pokojů. Je to pro ně skvělé, protože si nemusí v domácnosti brát papuče, v nichž by jim bylo jenom úděsné horko. Je však nutné zmínit, že koberec je horší na údržbu, než třeba linoleum, protože koberec nejde stále jenom vysávat. Mnohdy se nám na koberec zachytí nečistoty, které jdou dolů pouze tehdy, kdy se dáme do velkého čištění koberce. Někdy se nám dokonce na koberci přichytnou i takové skvrny, které nejdou zrovna nejlépe odstranit. Je nutné si proto uvědomit, že čištění koberce je opravdu náročnější, ale koberec je na druhou stranu zase skvělým doplňkem do domácnosti.
Pokud jste narazili na nějaké skvrny, které na vašem koberci být nemají, pak jste se je nejspíše rozhodli teda vyčistit. Někdy však ani běžné čistící přípravky, které koupíte v běžných obchodech, nepomáhají, a tak procházíte internet, kde určitě narazíte na řadu babských rad, které vám mohou pomoct se vypořádat s takovými skvrnami, které nechcete, aby na vašem koberci byly.
Jaké babské rady patří k nejúčinnějším?
Pokud toužíte po vyčištění koberce, který je zaneřáděn běžnými nečistotami, pak rozhodně pomáhá například kypřicí prášek do pečiva, kterým posypte koberec a nechte přes noc působit. Vytáhne běžné nečistoty a vy pak jen důkladně vysajete. Dále pomáhá také kysané zelí, z něhož slijete vodu. Kysané zelí pak poházíte po koberci, necháte působit, dále ho smetete a vyluxujete. Na mastné skvrny pak pomáhá jedlá soda nebo na čárance citronová šťáva. Jestli vám například upadla svíčka a vosk se vám připnul na jednotlivé části koberce, moc dobře víte, že to jde opravdu velmi těžko dolů. V takovém případě ale pomůže kuchyňská utěrka a žehlička. Stačí, když utěrku položíte na vosk na koberci a přejedete horkou žehličkou. Vosk se buď odlepí, nebo se přichytí na utěrku, z níž to pak dáte lehce dolů.