vychytávky

Vychytávky, které denně zaručeně oceníte!

Každý den nás čekají doma nejrůznější zkoušky, kterým musíme čelit a kvůli kterým se nesmíme nechat vyvést z míry. Jedná se většinou o hlouposti, které nás většinou dokážou naštvat tak, že nemáme chuť pokračovat v dané činnosti. Jenže naštěstí doma máme i řadu pomocníků, kteří nám pomohou danou situaci vyřešit. Jedná se například o sůl, citron nebo dokonce lak na nehty. Jen musíme vědět, jak je všechny použít a využít.

• Díra v síťce

Pokud máte na dveřích síťku proti hmyzu nebo ji máte například v okně, jistě se vám jednou stane (třeba jen nedopatřením), že se vám roztrhne. V tom případě už myslíte na nejhorší a nejraději byste si šli koupit novou síťku, která je však jenom zásah do financí. Zkuste to trochu jinak – bude vám stačit jenom lak na nehty. Když po dírce přejedete lakem a díru zacelíte, ani nepoznáte, že tam vůbec nějaká díra byla.

• Dlouhotrvající květiny

Pokud i vy máte zálibu v tom, že na vašem stole musí být stále nějaká živá květina, pak jistě někdy přemýšlíte nad tím, co všechno musíte udělat, aby vám květina vydržela dlouho. Je to ale jednoduché. Místo vody je vložte do Coca-Coly. V tomto sladkém nápoji totiž květina vydrží dvojnásobně delší dobu, než v obyčejné vodě.

• Vařte pohodlně

Další skvělou vychytávkou je držení receptů. Určitě znáte chvilky, kdy vaříte nový pokrm a musíte mít před sebou recept. Jenže většinou se stane, že ho zapatláte špinavýma rukama. Takovým situacím už je konec. Zkuste to jinak – vezměte si ramínko na kalhoty a místo kalhot do něj přichytněte recept. Zavěšte ho pak na skřínku kuchyňské linky a máte vystaráno!

• Vždy čistý odpad

Mnohdy se stane většinou v kuchyni nebo v koupelně, že nám pomalu odtěká voda. To znamená, že máme nejspíše pěkně ucpaný odpad. Pokud však doma nemáte žádný chemický přípravek, rozhodněte se vyčistit to doma po svém. Stačí, když do odpadu nasypete sodu a zakápnete citronem. Chvilku necháte působit a poté zalijete horkou vodou. Odpad se rázem vyčistí i bez chemikálií!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..