V lednu se vyhlásila třetí vlna kotlíkových dotací

V lednu se vyhlásila třetí vlna kotlíkových dotací

Letošní rok se od samého začátku nese ve znamení několika změn. Nejen, že se zvýšily minimální zálohy na pojištění osobám samostatně výdělečně činným, ale také ministerstvo životního prostředí se zasloužilo o několik novinek. Například během ledna vyhlásilo už třetí vlnu oblíbených kotlíkových dotací. Na nákup nového kotle tak budete moct získat dotací až ve výši 127 500 korun. Kotlíkové dotace však nejsou jediné, na které se letos můžete těšit. Pokračovat budou také programy, jako jsou Dešťovka nebo Nová zelená úsporám. Novinkou je také upravená lhůta pro revize kotlů, nově se jedná o tříletou revizi.  

Jak je to letos s kotlíkovými dotacemi 

Jak již bylo zmíněno, letos v lednu se vyhlásila třetí vlna oblíbených kotlíkových dotací. Na ni jsou nyní připraveny více jak tři miliardy korun, a to z prostředků Evropské unie. Díky této dotaci by se mělo vyměnit více jak třicet tisíc kotlů. Kotlíkové dotace konkrétně směřují na kotle vyrobené z biomasu, které mají ruční nebo automatické přikládání, také jsou směřovány na kondenzační kotle nebo na tepelná čerpadla.  

Během třetí vlny kotlíkových dotací tak nebudete moct získat dotaci na kombinovaný kotel, v němž je možné spalovat uhlí.  

Jak je to s dešťovkou 

Jak také bylo již zmíněno, pokračovat bude i oblíbený program zvaný dešťovka, který má také na svědomí ministerstvo životního prostředí. Od loňského roku je tento program určen pro občany České republiky, kteří žijí v rekreačních objektech nebo kteří vlastní obytné části zemědělských usedlostí. Díky tomuto programu můžete získat příspěvek například na zachytávání srážkové vody. 

Jak je to s Novou zelenou úsporám 

A třetím programem, který stále pokračuje, je také program Nová zelená úsporám. Zájemci mohou získat dotaci například na rekonstrukce domů realizované svépomocí nebo třeba na stavbu domu v nízkoenergetickém standardu. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.