Úroková sazba hypoték opět klesá

Úroková sazba hypoték opět klesá

Pokud chcete koupit nemovitost, prakticky neustále sledujete dění ve světě nemovitostí. Sledujete, jak se pohybují hypoteční sazby nebo jestli nedochází ke snížení cen nemovitostí. Zatímco někteří sledují dění na trhu opravdu aktivně, jiní to nechávají raději na ostatních. Nechávají to na realitních makléřích, kteří jsou v tomto opravdu zběhlí. Nechte i vy výběr reality na odbornících, kteří se postarají nejen o prodej bytu nebo domu, ale i o jeho koupi. 

Jestliže přemýšlíte nad tím, jestli koupit nebo nekoupit nemovitost, rozhodně byste nyní neměli váhat dlouho. Letošní rok sice přinesl hromadu neštěstí, ale také přinesl něco pozitivního, a to nízkou úrokovou sazbu, kterou by se vyplatilo využít. Neváhejte nad koupí nemovitosti dlouho, ať vám levné hypotéky neproklouznou mezi prsty. 

Hypoteční sazby se pohybují pod dvěma procenty

Zatímco minulý rok hlásil své rekordy, co se hypotečních sazeb týče, nyní se všechno vrací k minimálním hodnotám. Hypoteční sazby se na konci roku 2020 pohybují těsně pod hranicí dvou procent, což je opět nižší číslo než před pár měsíci. Podle posledních statistik klesá úroková sazba už osmý měsíc v řadě a je nyní jenom otázkou spekulací, jestli bude tento klesající trend pokračovat nebo jestli se bude číslo přibližovat k číslu tři. 

Nízké hypoteční sazby zvýšily zájem o hypotéky

Je logické, že s příchodem nízkých hypotečních sazeb došlo ke zvýšení zájmu o hypotéky. I když se mnozí lidé pohybují na pokraji osobního bankrotu, přesto chtějí využít stávající příležitosti a zariskovat. Není tajemstvím, že investice do nemovitosti je jednou z nejlepších investic na světě vůbec. 

Statistiky také ukazují na zvýšené množství poskytnutých hypoték. Konec roku se tak nese ve velmi dobrém duchu alespoň v bankovním sektoru. Ostatní odvětví nevykazují tak skvělé týdny.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..