Neměňte dodavatele energii

V této době už neměňte dodavatele energií – proč?

Ještě donedávna jsme vás informovali o tom, že pokud jste nespokojení se svým dodavatelem energií, měli byste rychle změnit dodavatele, než začnete prvně topit. Nyní vám sdělujeme – DOST! V této době už se nevyplatí změnit svého dodavatele energií, protože by vás to mohlo pěkně stát. Dodavatelé se skutečně mění do té doby, než začnete plnohodnotně topit. Pokud však nastane říjen nebo se výrazně ochladí už v září a vy topíte už na začátku podzimu o sto šest, změna dodavatele by vás mohla přijít dosti draho.

Většinou se dodavatelé mění z toho důvodu, že lidé chtějí na energiích ušetřit. Je to pochopitelné, vždyť energie jsou čím dál dražší a peněz je čím dál méně, tudíž se snažíme ušetřit, kde se jenom dá. Změnit svého dodavatele elektřiny a plynu je navíc možné už několik let, proto proč toto právo nevyužít?

Proč dodavatele před zimou neměnit?

Samozřejmě změna dodavatele energií nemá nějakou vymezenou dobu, kdy se dá změnit dodavatele a kdy už nikoliv. My vám však jen doporučujeme, že před zimou se to už nevyplatí. Je třeba si uvědomit, že ačkoliv se spotřeba energií mění, zálohy se platí stejné po celý rok. Jelikož byste těsně před zimou přišli k novému dodavateli, po Novém roce by vás mohlo překvapit zjištění, že od něj budete mít dosti velký nedoplatek. Pokud jste tedy letos nestihli dodavatele změnit ještě před nástupech chladných měsíců, vyčkejte do jara.

Přeplatek si schovejte

Raději to udělejte tak, že skutečně do jara počkáte s tím, že si přeplatek (pokud vám nějaké peníze ze záloh zbydou) si schovejte a použijte je, kdyby vám náhodou nějaký nedoplatek dalším rokem vyskočil.

Během vánočních svátků si navíc budete moct v klidu sednout nad nabídkou různých dodavatelů energií a budete si je moct srovnat pomocí online srovnávačů, které najdete na mnohých internetových stránkách.

Napsat komentář