Square

Square udělal kup roku!

Společnosti, které nyní na trhu vystupují (nejen u nás v České republice, ale také v zahraničí), nabízí uživatelům, klientům a konečným spotřebitelům nyní už úplně všechno. Není se čemu divit, když proniknout do světa podnikání není zrovna tak jednoduchá. Na trhu se totiž nachází už opravdu všechno, proto začínat podnikání se svým vlastním výrobkem nebo produktem – to není zrovna jednoduché. Proto se není čemu divit, když se lidé například rozhodnou rozjet byznys pomocí franchisingu, který je v poslední době opravdu oblíbený systém podnikání, který je založen na systému licenčních smluv. Každý začínající podnikatel se svým kapitálem může tedy investovat do značky, která je na trhu už známá a která má už své jisté jméno. Pakliže se rozhodne vystupovat pod takovou značkou, může si být jist, že investice nebude marná a že toto podnikání nemusí hned selhat, jako by tomu bylo například tehdy, kdy se rozhodne zaujmout trh zcela novým produktem nebo službou.

Řada společností nebo také i drobných podnikatelů se však rozhodne spíše investovat. Pakliže je investice dobrá, mohou se těšit na velké zisky. Tak tomu bylo například i u platební služby Square, která doslova udělala kup roku. Jelikož zakoupila chatocí aplikaci zhruba za tři miliony a následně získala v investicích pětasedmdesát milionů – kup roku to rozhodně je, to se musí uznat.

Je to o dlouhodobém sledování trhu

Najít si dobrou a správnou investici není v dnešním světě zrovna nejjednodušší. Přece jen dobré nabídky jsou rychle pryč, proto je nutné si sledovat pozorně trh s investicemi. Tohoto si je právě tato platební společnost vědoma. Investiční trh si tedy řádně vyhlédla a rozhodla se, že odkoupí řadu skomírajících aplikací, které jsou prý bez jakéhokoli plánu do budoucna. Pakliže však odkoupili takové společnosti, investice vzrostly na stonásobky částky. Square na tom tedy pěkně vydělal.

V poslední době odkoupili chatovací aplikaci Yik Yak, což je oblíbená aplikace zejména mezi studenty na kolejích. Po odkoupení však popularita vzrostla opravdu nevýslovně vysoko, proto se není čemu divit, když investice začaly narůstat také. Zkrátka tento kup se podařil po všech stránkách – to se musí uznat. Čekání se tedy řádně vyplatilo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..