závislosti

S jakými závislostmi se nejčastěji potýkáme?

Zhlédli jste v nedávné době filmový snímek pojednávající o závislostech? Možná jste byli až překvapeni tím, jaké dopady mohou závislosti na člověka mít. Je možné, že jste si říkali, že se ve filmu všechno zveličilo, ale většinou právě filmy o zavilostech, ať už jsou to filmové snímky o závislosti na drogách nebo na alkoholu, jsou založeny na skutečnosti. Mají být odstrašující, ne vždy však člověku naženou strach. Když se člověk dostane do tíživé situace, když se na něj začnou hrnout problémy ze všech stran, závislosti jsou velké lákadlo a filmy jsou něco, na co si člověk zkrátka nevzpomene.

Závislými se můžeme stát z mnoha důvodů. Buď se zapleteme se špatnou partou, nebo tímto způsobem začneme řešit naše problémy, jindy za to může čirá zvědavost, která nám později ruinuje život. V případě, že u sebe nebo u svého blízkého odhalíte jakoukoli závislost, neměli byste se však zabývat důvodem vzniku závislosti, ale měli byste co nejdříve vyhledat odbornou pomoc.

Čím dříve najdete pomoc, tím úspěšnější a rychlejší bude léčba

Obecně platí, že čím dříve se najde pomoc, tím úspěšnější a rychlejší bude léčba ze závislosti. Ať už se jedná o jakoukoli závislost, pomoct mohou například v Neo centru, kde odborníci vědí, jak se závislostmi zatočit. Svěřte se jim do rukou a zachraňte svůj život.

Jaké závislosti nás trápí nejvíce?

Nejčastěji se potýkáme se závislostí na alkoholu, která často vzniká zcela nečekaně a přichází do života po malých krůčcích (jako ostatně všechny závislosti). Stejně jako jiné závislosti, může i závislost na alkoholu zruinovat lidský život a dohnat člověka až do takového stavu, že bude sám bez rodiny a přátel.

Také jsou stále aktuální závislosti na drogách, stejně jako závislost na hrách (jedná se o takzvané gamblerství, které je stále častějším problémem zejména u teenagerů). Dnešní moderní a rychlá doba nás dohání i k workoholismu, což je závislost, která se taktéž musí léčit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..