reflexní prvky chodci cyklisti

Na reflexní prvky nesmí zapomínat cyklisti ani chodci

Léto je období mnoha oblíbených sportů. Většinou se do ulic pouští řady cyklistů, kteří se na cyklistickou sezonu těšili celé zimní období. Cyklostezky jsou opět hojně využívány a kolo je to nejlepší využití volného času během krásného prosluněného víkendu. Je však nutné říct, že kolo je skvělý prostředek, díky kterému se dopravíme do práce. Přece jenom se jedná o zdravější variantu dopravování se. Pokud máte práci v přiměřené vzdálenosti, kterou jste ochotni ujet, pak byste rozhodně měli sáhnout po kole. Nejen, že se budete cítit zdravější, ale rozhodně i pár kilo zhubnete, což ocení především ženy.

Pakliže však pracujete na směny, dbejte na to, abyste jako cyklista měl jisté reflexní prvky. Ranní směny jsou bezproblémové, ovšem odpolední a noční směny mohou být i pro cyklisty velmi nebezpečné, pakliže na svém kole nemají reflexní prvky. Ve tmě jde všechno špatně vidět a ani řidiči nejsou ti, kteří by v noci rozeznali úplně všechno. Každým rokem se setkáváme s řadou nehod, která je právě kvůli srážce chodce s autem nebo kvůli srážce cyklisty s autem. V takových případech se však většinou zjistí, že cyklista ani chodec neměl žádné reflexní prvky, a tak se není čemu divit, když se taková nehoda stala. Nezapomínejte tedy řádně označit sebe nebo své kolo, abyste byli i v noci takřka nepřehlédnutelní. Reflexní prvky vám mohou opravdu zachránit život.

Jak se zviditelnit?

Nejlepší variantou je mít oblečenou reflexní vestu, která je sama o sobě opravdu výrazná, proto se stanete naprosto nepřehlédnutelní na silnici. Jenže pro řadu cyklistů nebo lidí, kteří pomocí kola dojíždí do práce, je tato varianta naprosto nemístná. Proto by měli zvolit reflexní pásky. Ty se dají připnout nejen na batoh, ale také pod sedátko nebo třeba na nohu, čímž se stanete také dobře viditelní. Existuje ale také řada reflexních doplňkůreflexní samolepky na batohy, dále reflexní přívěsky, které můžete připnout kamkoliv. Pakliže by vás zajímala větší škála reflexních prvků, pak se mrkněte do nabídky společnosti Tadea.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..