průměrná mzda letos

Průměrná mzda v tomto roce a daně

Peníze jsou dneska potřeba stejně jako sůl do pokrmů. Bez peněz bychom v dnešní době nemohli žít, proto je skvělé, jestli máme alespoň takové zaměstnání, v němž dostáváme minimální mzdu. Mnohdy nám to sice nevystačí, ale je to lepší jak nic. Lépe se však mají ti, kteří dostávají průměrnou mzdu, která je samozřejmě mnohem vyšší než ta minimální. Jak vysoká byla letos a do jakých výšin se vyšplhá v roce příštím?

Průměrné mzdy se díky české, stále rostoucí ekonomice neustále zvyšují. Lidé se mají ve svých zaměstnáních mnohdy velice dobře, vždyť se taky není čemu divit, protože zaměstnavatelé si musí svých stávajících zaměstnanců vážit, protože pracovní síly na dnešním trhu s nízkou nezaměstnaností zkrátka není moc. O peníze tedy najednou není taková nouze, což mělo za následek i zvýšení průměrné mzdy oproti loňskému roku.

Kolik to dělalo letos? A jsme s tímto číslem spokojeni?

Letošní průměrná mzda v České republice byla velice příznivá. Pro rok 2017 jsme se dočkali krásné sumy 28 232 korun. Jedná se o velice přijatelné číslo. Pokud by tolik vydělával každý, tak si rozhodně není na co stěžovat, jenom každý má zkrátka jiné vzdělání, jiné zaměstnání, jiné možnosti, proto se stále najdou ti, kteří si stěžovat budou a budou.

Hranice pro solidární zvýšení daně u zálohy na daň z příjmů ze závislé činnosti se díky letošní průměrné mzdě také zvýšila, tudíž dosáhla krásných 112 928 korun.

Jak tomu bude příští rok?

Mnoho lidí doufá jistě ve zvýšení průměrné mzdy, ale o moc líp to nedopadne. Částka se opět bude pohybovat něco málo nad 28 tisíci korunami. Předpokládá se zvýšení pouze o několik set korun, což rozhodně není nic, čím bychom se mohli chlubit.

Bohužel to není jak s minimální mzdou, která si příštím rokem polepší o tisícikorunu, tudíž se z jedenácti tisíc dostaneme na něco málo přes dvanáct tisíc.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.