Přiznejte příjmy bez chyb

Přiznejte příjmy bez chyb při dalším přiznání

Daňové přiznání je pro řadu podnikatelů naprosto šílené. Mnoho lidí totiž neví, jak taková růžový formulář vyplnit správně, proto se rozhodnou či budou spekulovat nad tím, jestli nemají nebo mají najmout si nějakého daňového poradce, který jim bude přes toto vyplňování radit. Ovšem mnohým lidem stačí pouze dobrá účetní, která se postará o veškeré vaše účetnictví a podání vám podá v ten správný čas a na správném místě. Jenže to je pouze ta jednodušší varianta, která se však netýká úplně každého. Nějaký podnikatel nepotřebuje mít takového daňového poradce, proto se rozhodne vyplnit si své přiznání zcela sám.

Někdy se však stane, že nám takový formulář budou stále a stále vracet, protože se jednoduše neustále vyskytují v přiznání chyby, které by se tam vyskytovat správně neměly. Finanční úřad tedy stále upozorňuje na případné nedokonalosti a podnikatel se musí na daňové přiznání opět podívat a znovu ho vyplnit – ale už pod záškrtem „opravné“. Pakliže se vám to stalo, jistě moc dobře víte, že se nejedná o zrovna příjemné vyplňování. Dbejte tedy na to, abyste se některých chyb naprosto vyvarovali. Zkuste se tedy poučit z těchto následujících chyb, které mnohokrát ovládnou řadu podnikatelů.

Zdaňujte například příjmy, kterých se daň týká

Základním bodem je to, abyste zdanili přesně ty příjmy, které jsou potřebné zdanit. Myslete tedy na to, abyste nemuseli zapisovat například příjmy z prodeje rodinného domu, ale zdaňte naopak příjmy z podnikatelské činnosti, dále také příjmy z pronájmu nebo příjmy z kapitálového majetku. Nesmí se zapomínat ani na příležitostné příjmy nebo také ostatní příjmy, mezi něž se řadí především příjmy z prodeje majetku nebo například i výhry v loterii.

Abyste se vyhnuli dalším chybám, tak například i uplatněte řadu zvýhodnění, mezi něž se řadí třeba slevy na poplatníka, dále na vyživované děti nebo třeba i slevy na studenty nebo zdravotně postižené. I sleva na manželku či manžela je na místě, tak na ni nezapomínejte.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.