příjmy z pronájmu

Příjmy z pronájmů nezapomeňte zdanit!

Pomalu ale jistě se blíží doba, kdy budeme muset všechno zdaňovat. Podnikatelé tuto přípravnou dobu nemají rádi, protože se najednou musí starat o své účetnictví, musí to dávat do pořádku, protože během tří měsíců, kdy se má podat daňové přiznání, nebudou mít zrovna moc času, bohužel. Je však dobré začít střádat své účetnictví nyní, než potom dělat všechno na poslední chvilku.

Nicméně s daněmi mají problém většinou i brigádníci, jejichž příjmy dosáhly víc jak deset tisíc korun za měsíc. Mnozí brigádníci se však do boje s daněmi vrhnou i díky špatné smlouvě nebo díky nevýhodné dohodě, kterou si se zaměstnavatelem sjednali. Je tedy vždycky nutné ve chvíli, kdy se rozhodnete pro absolvování nějaké brigády, si řádně zkontrolovat a pročíst smlouvu, ať víte, jestli budete nebo nebudete mít problém s daněmi.

Co se týče problémů s daněmi, ty většinou mají i ti, kteří si chtějí přivydělat tak, že pronajímají nějaké byty. Dnes se stalo investování do nemovitostí naprosto populární, hlavně si tak chtějí mnozí lidé zkrátka přivydělat. Jistě, je to dobrý způsob přivýdělku, jenom nezapomínejte, prosím, na daně.

Vše se musí zdanit!

Člověk by si řekl, že už se dneska musí zdanit naprosto všechno, a ono to možná tak je. Příjmy z pronájmu se bohužel taky musí zdanit, protože zkrátka neubytováváte hosta, ale pronajímáte mu své prostory. A v tom je bohužel jeden velký rozdíl hlavně z daňového hlediska.

Pronajímatelé velice často zapomínají na to, že musí zdanit tyto své příjmy, které mu zlepšují životní situaci. Právě tehdy, kdy se dozví o této povinnosti, vznikají nejrůznější nejasnosti, které se pak během podávání daňového přiznán pracně vysvětlují.

Vždy se musí příjmy z pronájmu zdanit?

Bohužel ano. Samozřejmě existuje jistý rozdíl mezi příjmy z pronájmu a také příjmy z podnikání. Obojí se však musí zdanit. Rozdíl je hlavně v tom, že příjmy z podnikání je nutné zdanit, ale také je nutné platit sociální a zdravotní pojištění.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.