Připravenost na franšízu

Jak poznat, že jste připraveni na franšízu?

Mnoho lidí si v dnešní době rozjíždí svůj velký byznys. Je to možná proto, že chtějí mít tu svou vysněnou pohodu, chtějí mít ten svůj život podle vlastních představ. Pokud i vy patříte k těm lidem, možná už máte svůj byznys dávno rozjetý a nyní zvažujete, jestli ho nezačnete více rozšiřovat a rozvíjet. Pokud byste o to stáli, možná byste měli pouvažovat nad franchisingem.

Dříve se lidé franchisingu báli, což je až směšné, protože franchising byl skutečně něco, co jim mohlo pomoct s rozvíjením podniku. Jenže v té době se lidé báli o svůj majetek a přece jenom to bylo něco, co se k nám dostavilo do zahraničí, tudíž se tomu nedalo tak úplně věřit.

Dneska už díky franchisingu podniká kdejaká společnost – kdejaká společnost se díky tomuto způsobu rozvíjí rychlostí blesku. Možná i vy toužíte po tom, abyste se takto rychle rozvíjeli dál.

Není to však pro každého!

Je však třeba mít na paměti, že franchising není pro každou společnost. Ne každá společnost si může dovolit rozjet byznys na základě právě franchisingu. Mnoho společností to může naprosto zruinovat. Proto pokud zvažujete, že „přepnete“ na franchising, zodpovězte si otázky, které vám mohou v rozhodování pomoct. Pokud si na ně neumíte dobře odpovědět, ještě nejste na franchising připraveni.

Jaké to otázky jsou?

Pojďme si otázky, na které je třeba si zodpovědět, v bodech vyjmenovat. Vztahují se hlavně na franšízanta jako takového (toho přeci musíte zaujmout) – je důležité vědět, co mu můžete nabídnout, co mu můžete garantovat, proč by měl jít právě k vám.

  • V čem jste jiní než ostatní firmy ve vašem oboru?
  • Co můžete franšízantovi nabídnout?
  • Co můžete franšízantovi garantovat?
  • Proč by si měl franšízant zvolit právě vás?
  • Co od franchisingu očekáváte?
  • Kam chcete, aby vás franchising posunul?

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.