Poskytovat hypotéky

Poskytovat hypotéky budou banky podle limitů

V dnešní době je velký problém najít si hezký byt do pronájmu s tím, aby nás samotný nájem naprosto nezruinoval. Nájmy totiž v současné době značně vzrostly a nesmyslných hodnot dosahují především ty drobnější byty o menších rozměrech. Není se čemu divit, když lidé raději sáhnou po prostornějším bytě, které je vyjde o tisíc korun více, než aby sáhly po jednopokojové drobné garsonce.

Řada lidí má však již založenou i rodinu a touží se odstěhovat pouze do svého hezkého domečku. Ať už byste se však rozhodli pro koupi pozemku, hotového domu nebo například pro koupi bytu, bohužel se musíte smířit s tím, že získat hypotéku pro vás nebude dnes už tak jednoduché. Banky se totiž rozhodli obrovský zájem o hypotéky trochu stěžit, ovšem i když jsou podmínky opravdu špatné, mnoho lidí stejně po hypotéce touží. Jde tu o to, že raději se co měsíc budou platit splátky bance, než abychom stále platili nájemné někomu druhému. Mnoho lidí si chce zkrátka už platit své bydlení a nechce působit pod střechou někoho jiného.

Do hypoték bude mluvit nyní i Česká národní banka

V posledních zprávách, které se týkají hypoték, se objevuje fakt, že zákonnou pravomoc, která bude umožňovat výrazně zasahovat do hypoték, bude mít Česká národní banka. Ta se bude pomalu ujímat většiny bank a hypotéky budou procházet pod jejíma rukama. Banky a stavební spořitelny tedy nebudou moci samostatně poskytnout nějaký úvěr žadateli, pakliže nebude splňovat limity a normy, které si určí právě Česká národní banka.

Centrální banka se tedy stane jakýmsi hlavním lídrem v tom, kdo dostane a kdo nedostane půjčku na nemovitost či pozemek. Limity se budou vztahovat zhruba na to, kolik je schopný žadatel dát už na úplné začátku jako zálohu. Banka tedy po důkladném zvážení, zda je nebo není žadatel schopen splácet hypotéku, rozhodne, jestli se teda půjčka žadateli schválí či neschválí.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.