Pokojovky, které vám zdravotně prospějí

Pořiďte si domů pokojovky, které vám zdravotně prospějí

Útulnou domácnost netvoří jenom oblíbené bytové doplňky, ale za útulnou domácností stojí taky pokojové rostliny. Bohužel mnoho lidí se bojí pokojové rostliny pěstovat, protože mají strach z toho, že se o ně nebudou umět starat. Pro zahradníky amatéry máme dobrou zprávu – existují druhy květin, které si žijí svým vlastním životem a vy si je tak jenom sem tam polijete vodou. Pro ty, kteří pokojové rostliny milují, máme taky zajímavou zprávu – znáte pokojové rostliny, které prospívají našemu zdraví?

Mnoho lidí si pod květinou, která prospívá našemu zdraví, představí to, že můžeme jíst její květy nebo listy. Jenže i samotná přítomnost rostliny v pokoji nám může zdravotně prospívat. Mnohdy je zázračná třeba vůně, která nás může uklidňovat nebo zbavovat nás stresu.

Pojďme si říct pár druhů takových rostlin, které nejsou v naší domácnosti jenom na okrasu.

• Palmy

Palmy si většinou kupujeme do rohu místností. Je to velice elegantní rostlina, který dosahuje výšky i několik metrů. Její druhy nám v domácnosti dokonce pomáhají zlepšovat zdraví. Třeba takový druh chrysalidocarpus lutescens – tento druh pohlcuje chemické toxiny. Navíc dobře vypadá a je naprosto nenáročný. Pokud žijete v suchém bytě, pak tento druh rostliny oceníte, protože přispívá k vhlkosti vzduchu.

Dále třeba trsnatá palma je sice vysoká, ale doma nám odstraňuje škodlivé látky nejen z ovzduší. K takovým látkám se řadí například benzen, formaldehyd nebo trichlorethylen.

• Fíkusy

Fíkusy jsou skvělé na pročišťování vzduchu. Odolávají navíc všem různým škůdcům, jsou rozmanité, popínavé stromkovité a péče o ně je naprosto snadná.

• Lopatkovec

Lopatkovec je ideální do suchých bytů, protože právě v těchto menších, uzavřených prostorách zvlhčuje vzduch. Kromě toho je to rostlina, která je během roku neustále krásná a rozkvetlá, péče o ni je naprosto jednoduchá.

Napsat komentář