platba kartou

Platba kartou dnes a denně – za co nejvíce utrácíme?

Platba kartou je pro nás na denním pořádku. Platíme opravdu denně, vždyť každý den chodíme nakupovat potraviny nebo mnohdy si rádi uděláme radost, když se chceme třeba odměnit za nějaký úspěch, který nás potkal v práci nebo v osobním životě. Mnohdy nakupujeme něco pro druhé, když jim chceme udělat radost, jindy nakupujeme něco do domácnosti, protože zkrátka i bydlení je věc, do něhož bychom měli stále přinášet novinky a nové trendy.

Otázkou však zůstává, jak platíme a za co nejvíce utrácíme? Nejvíce utrácíme kupodivu pomocí platebních karet. V poslední době se stalo, že konečně předčilo placení kartou dobírku. Dobírka byla velmi oblíbená tehdy, kdy jsme objednávali přes internet. Přece jenom jsme zaplatili jen za to, co jsme si skutečně objednali – zboží jsme si zkontrolovali a bylo to. Jenže placení kartou se v poslední době stalo opravdu populárnější, a to zejména díky tomu, že se jedná o rychlejší placení. Hlavně mnohdy také ušetříme, protože dobírka nás stojí o šedesát korun více, než placení kartou, které je zdarma. Díky tomu, že peníze jsou navíc na účtu dodavatele opravdu ihned, pak se můžeme radovat z toho, že nám zboží přijde opravdu rychle.

Díky tomu, že platíme stále kartou, vznikají i nejrůznější průzkumy a statistiky, které nám ukazují, za co nejvíce utrácíme. Pojďme se tedy podívat na to, za co nejvíce utrácíme.

• potraviny

Je jasné, že první příčku musely obsadit potraviny. Pro ně přece jenom chodíme dnes a denně. Pokud navíc je naše rodina velká, nákupy se nám denně dostanou třeba k třem set korunám. Mnohdy nakupujeme více, jindy méně, přesto se nám mnohdy nechce vytahovat hotovost, když nevíme, kolik ve skutečnosti utratíme. Proto se tedy zaměřujeme na to, že raději jen přiložíme a pípneme. Jenže abychom se pak nedivili, když se pak podíváme na stav účtu.

• léky

Dále utrácíme za léky. Léky jsou v dnešní době čím dál dražší, proto se není čemu divit, když za léky utrácíme opravdu mnoho. Navíc nikdy nevíme, kolik léky vlastně budou stát, tak si raději nevybíráme. Stejně bychom si určitě vybrali méně, než konečně zaplatíme. Léky jsou zkrátka nevyzpytatelné, a pokud nepracujeme v lékárně, pak bychom rozhodně neměli riskovat to, že nám vybraná částka opravdu vyjde.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..