Otužilé pokojové rostliny

Otužilé pokojové rostliny, kterým zima prospívá

V každé domácnosti bychom měli mít nějaké pokojové rostliny, protože právě pokojové rostliny jsou něco, co naši domácnost naprosto rozjasní a zútulní. Bohužel během současné zimy se mohou lidé bát toho, že jim květiny na oknech zamrznou, i když je máme v interiéru. Naštěstí pro tyto strašpytle máme dobrou zprávu – existují druhy pokojových rostlin, kterým zima naprosto prospívá.

Když máte rostliny třeba na okenním parapetu, může vám dovnitř profukovat. Proto je většina rodin z okenních parapetů sundává, ale sundávat by se měly rostliny zvenčí – pokud tedy nesnáší dobře zimu jako rostliny, které vám zanedlouho představíme.

Z okenních parapetů by se měly, než přijde zima, sundat hlavně muškáty, které se vytahují až na jaře, až opadnou brzké ranní mrazíky.

Jaké rostliny zimu snáší?

Pokud teplota na několik měsíců klesne na deset stupňů Celsia, je to ideální například pro ibišek čínský, ale taky pro Klívii, voskovku, zelenec nebo dokonce pro kalu (ano, tuto řezanou kytičku najdeme i v pokojové podobě). Snížení teploty tak prospívá hlavně těm druhům květin, které původně pochází z oblasti subtropů.

Existují však taky rostliny, které klidně můžete nechat venku na terase (ideální je však skleník), protože skvěle snáší i teplotu, která sahá pod deset stupňů Celsia. Do této kategorie se řadí například citroníky, blahovičník, dále taky myrta, rozmarýn nebo třeba fuchsie.

Rostliny, kterým prospívá tma

Zima se však nese i ve znamení tmy. Tma je dlouho ráno, ale taky je tma brzy večer. Je třeba zmínit takové květiny, kterým tma nevadí, protože jsou v naprostém vegetačním klidu. Tma prospívá například zmijovce, ale taky begonii nebo bouloně.

Zima je tedy i pro pokojové rostliny příjemná, i když to ne každý ví. Samozřejmě je taky mnoho druhů rostlin, které musí být v místnostech, kde je patnáct stupňů a více. Takové rostliny je třeba dobře zazimovat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..