Novým generálním ředitelem ČT bude Jan Souček!

Novým generálním ředitelem ČT bude Jan Souček!

Brněnský rodák a někdejší ředitel brněnského studia České televize teď míří až do čela. Po napínavém souboji o ČT nakonec porazil současného šéfa Petra Dvořáka. Ve volbě proběhla celkem tři kola, nakonec získal celkem 11 hlasů z 15.

Ve středu proběhla volba nového generálního ředitele České televize, proběhla celkem tři kola, kdy v prvním vypadli Pavel Hřídel, producent Jan Štern a Martin Konrád. V posledním třetím kole získal Souček celkem 11 hlasů z 15 a stal se tak novým nastupujícím ředitelem veřejnoprávní televize. Jeho šestiletý mandát začne 1. října, kdy Dvořákovi vyprší druhé funkční období.

A jaké jsou jeho vize?

Souček se chce po nástupu soustředit především na digitální platformu ČT, a to iVysílání. Chce sjednotit také zpravodajské weby pomocí spolupráce s Českým rozhlasem a Českou tiskovou kanceláří a vytvořit tím úplně novou síť pro zpravodajství.

Přečtěte si také: Jak vést schůzku, abyste dosáhli vašeho cíle?

Jeho další vizí je řešení aktuálního financování České televize, změny postihnout například první úrovně managementu. Zmínil se také o tom, že chce nahlédnout do fungování a výroby obsahu a co nejvíce věcí se pokusit zajišťovat externě.

Netají se také tím, že chce omezit neustále vyráběné podobné či duplicitní pořady a naopak v hlavním vysílacím čase chce více obsáhnout zahraniční pořady.

Přečtěte si také: Seznamte se s druhy franšízingu a vyberte ten pravý pro vás.

A kdo je vůbec Jan Souček?

Jan Souček působí od roku 2014 v brněnském studiu jako ředitel. Je to rodák z Brna a vystudoval zde také Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Z velké většiny se jeho kariéra vždy přibližovala madiím, ať už pracoval jako redaktor v TV Nova nebo jako moderátor Rádia Krokodýl. Má ale také zkušenosti z Českého rozhlasu, kde působil jako editor.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..