Mýty o financích, které značně omezují váš úspěch

Mýty o financích, které značně omezují váš úspěch

Peníze jsou pro život důležité, o tom není pochyb ani sporu. Ale zároveň je třeba poznamenat, že peníze nejsou všechno. Je třeba k nim přistupovat trochu střízlivěji než doposud. Zejména byste měli z hlavy vypustit mýty týkající se financí, které vás mohou značně omezovat. A to nejen v životě, ale především mohou omezovat váš úspěch.  

Mezi lidmi například velice často koluje mýtus, že peníze člověka mění. Jenže o tom lze polemizovat. Peníze nedávají člověku dobré nebo špatné vlastnosti, jenom posilují vlastnosti, které nám byly dány od přírody. A to je jenom jeden z celé řady dalších mýtů, které nás mohou výrazně omezovat v našem životě, byznyse, úspěchu.  

Zbohatnutí je o štěstí 

Tak tomu rozhodně není. Zbohatnutí není o štěstí, i když někomu se skutečně podařilo vyhrát v loterii. Tito lidé však s penězi neuměli dobře zacházet a stalo se, že je promrhali nebo je ihned utratili.  

Daleko lepší je, když člověk usiluje o nějakou věc a tvrdě si za ní jde. Buduje si svou značku, firmu, dělá, co ho baví. Peníze poté přichází samy. Ale opravdu nelze říct, že zbohatnutí je o štěstí. V drtivé většině případů je zbohatnutí jenom důvodem dřiny a tvrdí píle.  

Chtít mnoho peněz není dobré 

To taky nelze říct. S malým množstvím peněz jenom stěží budete pomáhat slabším a chudším. S pár bankovkami v kapse asi těžko založíte projekt nebo vyvinete produkt, který udělá z planety lepší místo. Peníze zkrátka potřebujete, ať už chcete přinést osvětu do světa nebo jen chcete zabezpečit svou rodinu a dopřávat si kvalitní jídlo nebo splňovat své požadavky na život.  

Peníze nedělají člověka šťastným 

Věděli jste, že existuje celá spousta vědeckých teorií a studií, které přesně toto vyvrací? Peníze mohou člověku přinést štěstí, a to v mnoha oblastech života. Peníze mohou dětem přinést vzdělání, také se postarají o bydlení, jídlo. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..