Odstín barvy Mauve

Mauve jako barva letošního roku. O jaký odstín se jedná?

Taky patříte mezi módní maniaky, kteří se nemohou dočkat nových trendů nebo kombinací barev, které přijdou do obchodů s oblečením? Pokud patříte mezi ně, určitě jste již postřehli, že letošní rok patří retro kouskům, které se nosily zejména v sedmdesátých letech. Co se týče barev, potěšeny jsou především blondýnky, které jsou známé tím, že milují růžovou barvičku. Jejich oblíbenou barvu totiž mohou dnes nosit doslova kdykoliv a kdekoliv. Tedy, pokud se bude jednat o odstín mauve.

O odstínu mauve jste možná slyšeli, možná nikoliv. Jedná se o odstín mezi růžovou a fialovou barvou, která je lehce obohacena o hnědou barvičku. V současné době je skutečně velice cool, dokonce už byl i barvou roku, a to v roce 2014. Letos se opět, sice v krapet světlejší podobě, stal odstín mauve barvou roku a dočista zaplaví všechny šatníky.

Není nenápadný, ale není ani vyzývavý

Otázkou je, jak odstín mauve představit blíže. Jedná se o odstín, který není ani vyzývavý, ale není ani nenápadný jako například pudrová barvička. Je to barvička označující se „něco mezi tím“. Mnozí lidé označují odstín mauve za ideální odstín, který se velice snadno kombinuje a který se hodí do každého šatníku jakékoliv ženy. Nezáleží na tom, jestli jste blondýnka nebo nikoliv. Odstín mauve padne i brunetkám nebo černovláskám

Skrývá se v něm romantika

Pokud budete pátrat na internetu po inspiraci, všimněte si, že odstín mauve vypadá na modelkách velice romanticky. Ženy jsou v něm skutečně něžné, přesto velice elegantní a ženské. Odstín mauve je typický pro letní měsíce, protože právě toto období vyžaduje nadmíru pestrých barev, které rozzáří celý den.

Barva svateb

Jelikož se jedná o romantický, leč elegantní a ženský odstín, mnohé nevěsty míchají odstín mauve do svých svateb. Mají do tohoto odstínu zařízenou výzdobu hostiny nebo si do odstínu mauve vážou své svatební kytice.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..