Lidé bez práce žádají o půjčky, vracet nechtějí

Půjčky jsou běžná věc, ke které se jednou v životě schýlí naprosto každý. Většinou si berou půjčky manželé, kteří chtějí založit rodinu už ve svém bydlení, proto se rozhodnou pro nějakou hypotéku. Bohužel dnešní hypotéky nejsou zrovna to nejlepší, co nás v životě potká, protože už nyní poznáváme, že to s takovými půjčkami na bydlení není zrovna nejlepší. Další půjčky jsou hlavně tehdy, kdy se ocitneme ve finanční tísni a nechceme otravovat rodinu či blízké přátele, aby nám půjčili.

Jedná se opravu pouze o nutnost zaplatit poplatky, které ten měsíc nemůžeme zaplatit, protože jsme se vyskytli na marodce a naše příjmy ze zaměstnání nejsou tak vysoké, jako každý jiný měsíc. Navíc peníze od pojišťovny nepřijdou zrovna lusknutím prstu, proto se musíme zaměřit na to, abychom měli nějakou železnou zásobu, na kterou budeme sahat pouze v době nouze. Jenže nyní se staly půjčky tak oblíbené zejména u lidí bez zaměstnání, že se s půjčováním navíc setkáváme s jiným problémem, a sice s tím, že půjčovat – to by se půjčovalo! – ale vracet se už nechce.

Rychlé půjčky vedou

Říká se jim takzvaně minutové půjčky, o které lidi stojí. Většinou je totiž finanční situace tíží natolik, že by si přáli, aby jim peníze přistáli na účet nejpozději do hodiny od podání samotné žádosti. Mnohdy přistanou i do několika minut, pakliže se opravdu jedná o ony zmiňované minutové půjčky. Nejdříve to vše začalo takovými půjčkami u společnosti Moneta, kterou znáte z televizních reklam, kde vystupuje mluvící kočka. Jenže pakliže se banka do takových půjček dá, musí si hlídat i řádné splácení.

Jenže pakliže se jedná o minutové půjčky, většinou se splácejí další půjčkou a brzy to přijde k té fázi, ve které žadatelé už nebudou moci své závazky splatit. To je konkrétně aktuální problém České republiky a jejich bankovních institucí – žadatelé sice chtějí peníze ihned, ale neví, jak splácet, protože jsou vlastně bez zaměstnání. A to je přece důvod, proč se bankám nedostává peněz zpět. Možná by se mohlo uvažovat nad tím, že se půjčovat lidem bez zaměstnání rozhodně nebude.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..