dovolenou

Kam se letos vydat na dovolenou a za kolik?

Otázka dovolených se opět začíná hodně řešit. Přece jenom je krásný slunečný květen, což znamená, že cestovní agentury přichází na svět s novými možnostmi, kam se vydat o prázdninách na dovolenou. Řada lidí volí zejména pobyty u moře, které jsou opravdu za výhodnou cenu. Jenže takové pobyty jsou okamžitě pryč, proto se raději rozhodnou pro trochu jiný typ dovolené. Začnou se například ohlížet po dovolených v České republice, která také oplývá řadou krás, nad kterými zůstává rozum stát a nad kterými plíce přestávají vnímat kyslík.

Letos závisí však pouze na financích, které jsou lidé ochotni za takovou velkou čtrnáctidenní dovolenou utratit. Hledají si co nejlevnější pobyty, proto se není čemu divit, když volí zejména právě české kouty, za které nezaplatí tolik, jako za pobyty v zahraničí. Ale vždy se najde někdo, kdo chce i přes mrtvoly jet do zahraničí, proto si bude muset najít aktuálně nejvýhodnější dovolené, které si stoprocentně užije a kde nebude muset spát pouze ve stanu nebo na pláži jako člověk, kterého aktuálně vyvrhlo moře.

Češi cestují čím dál víc

Ze současných statistik vyplývá, že Češi cestují opravdu čím dál častěji. Vloni tomu bylo o sedmdesát procent více Čechů, kteří se rozhodli jen tak si vyjet do zahraničí, a to buď na prodloužený víkend, nebo na delší dobu – klidně i na čtrnáct dní. Celkem během loňského roku se vydaly do zahraničí zhruba čtyři miliony českých obyvatel, což je vážně dobrý počet. Během současného roku ovšem nejspíše pobyty v zahraničí zase stoupnou na žebříčku popularity, protože nyní klesají ceny pobytů vůči dění ve světě na naprosté minimum.

Letos se vyplatí odcestovat například do Egypta, dále neuděláte chybu ani s Tureckem nebo třeba zavítejte i do Tunisu. Většina Čechů se nebojí ani současné situace ve světě a cestuje tak či tak. Přece jen většina lidí zastává názor, že stát se vše může i doma na ulici, nejen někde ve světě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..