nejnevýhodnější investování

Jaké je to nejnevýhodnější investování?

Investování je v dnešním světě na denním pořádku. Většina lidí má nějakou svou finanční rezervu, kterou si spoří už několik let. Na tomto účtu si většinou lidé uspoří za několik let pěknou sumu peněz, a tak se právě tuto sumu rozhodnou investovat do něčeho, co jim peníze ještě zdvojnásobí. Samozřejmě se hned nemusíme vrhat do zlata nebo do investování do ropy, ale můžeme začít s něčím bezpečnějším, i když bezpečnější investování znamená takřka nulové zisky.

Nicméně pokud se rozhodnete pro trochu nebezpečnější investování, pak byste rozhodně měli zvolit investování právě třeba do zlata. Ale samozřejmě existuje mnohem více možných, nebezpečnějších, ale za to výnosnějších možností, do čeho se může investovat.

Proto vám možná přijdou vhod raději tipy, které vám říkají, do čeho se investovat nevyplatí. Existuje hned několik nevýhodných druhů investic, které se vám nevyplatí, ani kdyby se trh s investicemi najednou změnil k nepoznání.

• spořicí účty

Mnoho lidí dneska spoří na různá konta. Například je velice oblíbené stavební spoření nebo spoření na penzi, ale toto jsou druhy investic, které se vyplácí. To, do čeho se investovat nemá, přesto to neustále řada lidí dělá, je investování na spořící účty.  Jenže spořicí účty jsou to nejhorší, na co můžeme své úspory vložit. Díky tomu, že aktuální inflace se mění ze dne na den, je nejpravděpodobnější, že nám všechny naše úspory doslova „sežere“. Abyste se pak nedivili, když byste si toto konto šli vybrat. Mnohdy nedostanete ani to, co jste si na účet uložili.

• ropa

Investování do ropy je v současné době velice diskutované téma. Ropa jako taková je poměrně populární, ale je to komodita, což znamená, že putuje do nějakého určitého zpracování, do nějaké výroby, kdy najednou ztrácí na své hodnotě. Hodnota ropy opravdu klesá rychlostí blesku, pokud se s ní něco dělá, proto toto investování není výhodné ani trochu.

Když už jsme u těch komodit, nepleťte si zlato s ropou, i když jsou to obě komodity. Zlato je komodita trochu jiná, protože není určena ke konečné spotřebě, tudíž zlato na své hodnotě neztrácí, naopak může jen navýšit.

Napsat komentář