rodinné firmy

Jaké jsou největší rodinné firmy v Česku?

Do světa podnikání chce proniknout většinou každý, kdo touží po jistém jmění na účtu a po jakési zabezpečené budoucnosti. Ovšem do tohoto světa se mohou dostat pouze ti nejvytrvalejší, protože pakliže nejsou ti vytrvalí, tak brzy odejdou stejně tak rychle, jako do světa i přišli. Mnoho začátečních podnikatelů hledá možnost, jak se dostat na trh, ale nikdy nepřijdou na něco, co na trhu ještě není, proto se rozhodnou raději vzdát cestu, aniž by ji ještě začali. Ovšem naštěstí v dnešní době existuje franchising, což je systém podnikání, který funguje na základě licenčních smluv, a tak se i začínající podnikatelé mohou promenádovat pod největší značkou, kterou lidí dnes už velmi dobře znají. Chce to jen mít nějakou počáteční investici, finance na zaplacení licenčního poplatku a kupu nápadů, kterou můžete do podnikání vložit.

Pokud však nepatříte mezi jedince, kteří by se chtěli do podnikání pustit samostatně, zkuste to především s celou rodinou. Přece jenom dva vykouzlí více než jeden, a to neplatí pouze o finanční stránce, ale také to platí i ohledně nápadů, které se rodí ve více hlavách lépe, než pouze v jedné. Navíc rodinné podniky jsou nyní v České republice na jakémsi vzrůstu, proto se není čemu divit, když se většinou sourozenci nebo děti s rodiči pouštějí do tohoto světa, kde mohou čelit obrovským překážkám a nejistotě společně, nikoliv jednotlivě.

Časopis Forbes vydává žebříček sto nejlepších rodinných firem v Česku

Časopis Forbes se nyní stal časopisem roku, což je samozřejmě naprosto skvělé! Ovšem to znamená, že nyní nesmí polevovat a že se stále musí snažit své čtenáře zaujmout. V květnovém vydání časopisu se jim to značně povedlo, protože se ukázali s žebříčkem sto firem, které jsou nyní dominantní na českém trhu v oblasti rodinných společností. Mezi stovku rodinných firem patří rozhodně firma Profi Credit pod vedením Davida Berana. Ta nyní míří dokonce až na Filipíny!  Samozřejmě se nezapomíná na rodinnou společnost Madeta, protože právě otec a syn v této společnosti jsou jasným důkazem, že podnikání v rodinném kruhu funguje přesně tak, jak má!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..