franšíza

Jaká franšíza dosáhla vyšších obratů?

Franchising je dneska velice oblíbený způsob podnikání, protože se společnosti mohou takřka bez vlastních nákladů rozrůst do obřích rozměrů. Jednou takovou společností, která franchisingu hodně využívá, je také společnost Partners, kterou znáte díky jejím bankovním a poradenským službám. Ovšem právě díky franchisingu ji znáte tak dobře.

Člověk by řekl, že bankovních služeb je všude hodně a nikdo jich nevyužívá. Většinou mají lidé oblíbenou jenom jednu společnost, o kterou se neustále zajímají a jejíž služby využívají. Ostatní jdou většinou stranou. Mnoho lidí tvrdí, že pokud přijde právě do bankovnického a poradenského světa nová firma, musí ukázat opravdu něco velice jiného a výhodného, aby se v tomto světě udržela.

Toto však nebyl případ společnosti Partners. Ta se totiž rozrostla během chvilky, a to nemusela ničím okouzlit. Dalo by se říct, že Partners se nám doslova vnutilo do života hlavně díky velkému množství poboček, které najednou potkáváme na každém rohu. Teď už si ani jinou společnost zabývající se těmito službami nevybavíme, protože Partners je opravdu všude.

Takové množství poboček je však právě díky franchisingu. A díky tomu, že lidé do těchto poboček chodí pro poradenské služby (protože jinou pobočku jiné poradenské firmy už pod nadváhou poboček Partners takřka nenajdou), se zvyšují obraty této společnosti.

Obraty se zvýšily o čtvrtinu!

Když společnost Partners po pololetí zjišťovala své obraty, ještě se ani netušilo, že by obraty mohly být vyšší. A kupodivu to tak je! Vzrostly dokonce až o čtvrtinu, tedy o 25%.

Kolik to zhruba je korun?

Jestliže jste ten typ lidí, který potřebuje mít přesná čísla, tak se jedná o nárůst zhruba o sto milionů korun. Obrat tak zvýšil od loňských 75 milionů korun. Nejvíce se na tomto zvýšení obratu podílí hlavně zvýšený počet obsloužených klientů, protože právě klientů přibylo. Počet vzrostl o 40 procent.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..