dovolena

Jaká dovolená vyjde pro nás nejlevněji?

Dovolené budou od této chvíle hodně řešené téma, protože se nám konečně ukázal i květnový měsíc, což znamená, že se nabídky cestovních agentur v otázce zahraničních zájezdů budou jenom hrnout. Lidé totiž už nyní využívají nabídky nejlevnějších zájezdů, které jsou opravdu výhodné, tak proč je vlastně nevyužít, že ano. Ovšem než si zjistíme, kam se letos vydáme vstříc velkému letnímu odpočinkovému dobrodružství, měli bychom si projít žebříčky současných nejlevnějších pobytů, které letos opravdu budou sahat na minimum běžné ceny.

Levné pobyty, které budou letos vážně hojně k dispozici, lze získat zejména proto, že situace ve světě nepatří zrovna k těm nejbezpečnějším. Řadu lidí to však nezastrašuje, protože zastávají ten názor, že nebezpečí stojí i naproti přes ulici, nikoliv pouze za hranicemi českého státu. Zájezdy za minimální ceny ohromí zejména tu řadu lidí, kteří rádi cestují. Podle nejnovějších statistik se do cestování pouští o sedmdesát procent více lidí, než tomu bylo před dvěma lety. Celkově do zahraničí odjíždí každým rokem zhruba čtyři miliony lidí, kteří chtějí poznat jinou než naši kulturu. Mezi nynější nejlevnější zájezdy se budou řadit především pobyty v Egyptě, dále v Turecku nebo například v Tunisu.

Jak je tomu ale s kupní sílou české měny?

Mnoho lidí se však vždy pozastaví nad tím, jakou měnou se v dané zahraniční zemi platí, protože přece jen je dobré, abychom nějakou tu hotovost měli, tudíž musíme vědět, kolik si směnit. Kupní síla Čechů v zahraničí relativně roste, proto je dovolená v Česku mnohem levnější než dovolená v zahraničí. Pobyt v cizině totiž přijde Čechy zhruba o patnáct procent dráž. Pakliže se však vydáme do zahraničí během letošního roku, procenta nám trochu klesnou, protože dovolené vážně relativně zlevnili, konkrétně zhruba o celé procento, což je už v přepočtu na jednotlivé zájezdy citelná suma.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..