nemovitost

Co je hlavní při koupi nemovitostí?

Jednou za život každý z nás dospěje k tomu, že si bude chtít koupit svůj vlastní dům, byt nebo pozemek. Jedná se o chvilky, kdy se rozhodneme usadit se s partnerkou nebo partnerem, a rozhodneme se zažádat si o hypotéku. Jenže taková hypotéka je dnes už jen těžko dosažitelná. Proto pokud do budoucna zvažujete koupit si svou vlastní nemovitost, udělejte to teď nebo nikdy. Banky si totiž všimly faktu, že si lidé sice půjčují, ale splácet se jim zrovna nechce, proto se rozhodly upravit podmínky a rozhodly se, že devadesáti ani stoprocentní hypotéky už poskytovat zkrátka nebudou. Našetřeno tedy musíme mít opravdu mnoho, pokud se rozhodneme koupit si něco svého. Jenže při stále zvyšující se úrokové sazbě raději sklouzněme do hypotéky nyní, než potom.

Při koupi nemovitosti bychom však měli dbát i na jednotlivé věci, na kterých se můžeme nechat napálit. Nejvíce si musíme dát pozor na kupní smlouvu, ve které se může nacházet nejvíce problémů, jež se však mohou projevit až během následujících let. Dejme si proto na ně pozor, ať je naše žití v novém bydlení pak naprosto jednoduché.

Co hraje další velkou roli při koupi nemovitosti?

Největší roli však hraje cena. Až sedm z deseti zájemců o nějakou nemovitost se soustřeďují na cenu. Ovšem také stejný počet zájemců by se nejdříve mrklo i do kupní smlouvy, kterou nechtějí v případě, že není kvalitně ošetřená. Mimo jiné je kladen důraz také na kvalitu provedené stavby. O kvalitu se zajímá především tři pětiny lidí. Je to také významný faktor, protože přece jen se nebudete stěhovat do neúplného domu. Co se týče takového toho zamilování se na první pohled – to už v poslední době rozhoduje naprosto minimálně. Lidé se poučili a rozhodli se, že raději budou klást důraz na mnohem důležitější faktory než pouze na vzhled, který je sice důležitý, ale není zásadní.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..