Chyby, kterých se podnikatelé nikdy nedopouští

Chyby, kterých se podnikatelé nikdy nedopouští

Sice se říká, že lidé dělají chyby, ale miliardáři se snaží alespoň některým z nich vyhnout. Vědí totiž, že některé chyby jim mohou pořádně zavařit a že jim rozhodně nepřinesou už ani zkušenost nebo ponaučení. Uvědomte si proto několik základních chyb, které je třeba obcházet obloukem. Pokud se přestanete dopouštět několik chyb, změní se zásadně váš aktuální život.  

Soustředíte se na více věcí najednou 

Jednou kdysi kdosi řekl, že pokud se člověk soustředí na více věcí najednou, nikdy nebude žádnou věc dělat pořádně. A to je ostatně pravidlo, kterým je dobré se řídit. Tento člověk měl totiž pravdu. Pokud se soustředíte na vícero věcí najednou, ani jednu nebudete vykonávat na sto procent.  

Mnoho lidí má mnoho úkolů. Každý člověk toho potřebuje stihnout víc, než kolik denně stihnout může. Jenže to neznamená, že se musí na každém úkolu pracovat chvíli. Úspěšní to například dělají tak, že si na začátku dne udělají ten nejtěžší úkol a po jeho splnění plní další, menší úkoly, které už nejsou tak obtížné a které už nezabírají tolik času. A tomu se říká efektivní využívaní času.  

Žádné zapisování důležitých událostí 

Je velmi důležité, aby si člověk zapisoval důležité události, ke kterým má dojít. Inspirujte se v tomto u úspěšných. Právě oni totiž mají své diáře, a to buď v klasickém papírovém provedení, nebo své diáře mají v mobilních telefonech. Každému je příjemné něco jiného, ale každému se vyplatí si alespoň ty nejdůležitější informace, události nebo poznámky zapisovat.  

Úspěšní tvrdí, že pokud si budete průběžně dělat poznámky a zapisovat si důležité věci, už se nebudete muset ve tři hodiny ráno probouzet s tím, že jste něco ten den měli udělat, ale neudělali jste to. Zkrátka si do svého života vnesete jakýsi řád. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..