české aukce

České aukce mají za sebou rekordní rok

Česká republika se v posledních měsících potýká s řadou problémů, ale také i úspěchů. Mezi stále aktuální se řadí problémy, které jsou spojené především s neustálým nedostatkem pracovníků, protože řada zaměstnanců se zkrátka sbalila a odjela za lepším pracovním ohodnocením do zahraničí. V posledních pár dnech se zase česká politika potýká s neustálým politickým rozhodováním, protože na jednu stranu se demise vlády koná, na druhou zase ne – kdo se v tom má tedy vyznat? Nicméně je nutné zmínit i něco ze světa investic. Máme za sebou také rekordní rok na českých aukcích, kdy investoři utratili přes miliardu, což už je opravdu pěkná pálka!

Sběratelé a taky samozřejmě investoři utratili během loňského roku na českých aukcích zhruba kolem jedné cela dvě miliardy korun. Bylo vydraženo nejen umění, ale také i jiné historické artefakty, kterými se nyní pyšní nejedna domácnost sběratelů. Padl také i historický rekord za obraz, který se vydražil za nejvyšší cenu. Řada umělců také dosáhla nových autorských maximum. Rekordy se tedy ve světě investicí, sběratelství a aukcí doslova hrnuly jeden přes druhý.

Noví sběratelé, nová díla

V aukčních síních se stále ukazovala i nová díla, tudíž byla přilákána hotová řada nových sběratelů, kteří by ocenili přesně takové unikátní kousky do své domácnosti. Nejen, že se však Česká republika a její aukce zapsali do rekordních žebříčků jenom díky celkovému obratu, ale také se zapsala do rekordní knihy i s počtem milionových a také i sta tisícových položek. Zhruba za milion korun (či kolem této částky) se prodalo zhruba šest set děl. Hranici několik set tisíc korun překonalo zhruba jedenáct set obrazů, dále také soch nebo jiného umění či starožitnosti. Právě i díky tomuto počtu padaly autorské rekordy a mezi milionovými novými položkami se objevilo zhruba čtyřicet různých artefaktů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..