česká nezaměstnanost

Češi a česká nezaměstnanost – jak na to jsme?

Problém s českou nezaměstnaností je stále aktuální a stále se řeší, protože pracovní místa jsou stále nezaplněna schopnými zaměstnanci. Ovšem zajímavé je, že v současné době nezaměstnanost značně klesá, protože sezonní práce se nyní opět dostaly do kurzu. Ovšem co se však nemění, tak je to fakt, že mnohá místa v mnohých společnostech jsou stále nezaplněna, což znamená, že pracovníků na schopné pozice není. Proto se není čemu divit, když firmy hledají své zaměstnance v různých koutech světa, protože chtějí všem ukázat, že si dokážou poradit. Jenže lidí z jiných zemí do České republiky jen tak nepřijdou, protože všude budou mít více peněz, než právě v Česku.

Ovšem to by bylo téma, které se týká pozic, které nejsou obsazené zaměstnanci. Ale pojďme se zaměřit především na nezaměstnanost, která nyní je jako na houpačce, tedy hlavně u nás v Česku. V poslední době se náskok zvyšuje zejména před Němci. Najednou si tedy udržujeme jakési vedení v žebříčku s nejnižší nezaměstnaností. Můžou za to opravdu ty sezonní práce, kterých najednou přibylo se začátkem krásného a teplého počasí. Leden byl, co se týče nezaměstnanost, opravdu zlý, ale situace se s nástupem hezkého počasí opravdu změnila a nezaměstnanost značně poklesla. To je avšak problém pro firmy, které neustále hledají zaměstnance, protože právě takové společnosti nyní nemají z čeho vybírat a své prázdné pozice se musí snažit vyplňovat jinými způsoby.

Míra nezaměstnanosti zůstává nejnižší od roku 1993

Nejnižší míra nezaměstnanosti se v Česku začala ukazovat už v roce 1993 a od té doby si s mírnými výkyvy stále držíme první pozici v tomto žebříčku. Meziročně nám klesne nezaměstnanost zhruba o sedm deseti procent. Tuto informaci zveřejnil Český statistický úřad. V současné době se potýkáme v České republice s nezaměstnaností tři celá čtyři procenta. Na tuto hodnotu poklesla nezaměstnanost během měsíce března – do března byla nezaměstnanost daleko vyšší.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..