Co brzdí zaměstnance při práci

Co brzdí zaměstnance při práci?

Najít si kvalitního zaměstnance, to je v dnešním světě doslova oříšek. Kvalitních zaměstnanců je dneska skutečně málo a zaměstnavatelé si toho jsou konečně vědomi. Je škoda, že si to neuvědomili dříve. Uvědomují si to až nyní, když je na trhu práce krize a nejsou schopní pracovníci. Najednou se o své stávající pracovníky více starají a nabízejí jim mnohé zajímavé benefity, které jistě zaujmou kdekoho. Je však nutné poznamenat, že i motivované zaměstnance, kteří jsou motivovaní například zmiňovanými benefity, může něco brzdit. Často za to může i hluk na pracovišti.

Jsme hloupí, pokud si myslíme, že čas strávený v zaměstnání se rovná stejnému množství efektivně odpracovaných hodin. Nikdo z nás efektivně nemůže pracovat osm hodin denně, protože jsme na pracovišti mnohdy rušeni nepříjemnými věcmi, které nám skutečně nedovolují efektivně pracovat.

Pojďme si říct, čím mohou být specialisté působící v oblasti lidských zdrojů nebo běžní zaměstnanci během práce vyrušováni.

Kdo všechno může být vyrušován při práci?

I když se se zaměstnancem přímo nebavíte, můžou být rušeni jinak. Nejčastěji jsou vyrušováni při práci lidé v kancelářích, ale taky i lidé pracující ve školách nebo v běžně tichých zařízeních. Člověk by si řekl, že co může takové zaměstnance od práce vyrušovat, když je v místnostech klid. Jenže je mnoho jiných věcí, které nás zdržují u práce.

Co nás od práce zdržuje?

Pokud se živíte psaním článků, mnohdy potřebujete na práci naprostý klid. Vyrušují vás tak zvuky z venku – ptáci nebo projíždějící auta. Kromě toho vás může vyrušovat obecně hlučné prostředí, pokud vaše kancelář není nějak izolovaná.

Jestliže pracujete v kanceláři, od vaší práce vás můžou zdržovat emaily – vyřizování elektronické pošty je většinou zdlouhavé a bohužel nás to stojí hromadu času. Kromě toho nás od práce zdržuje taky cestování na meetingy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.