Co brzdí zaměstnance při práci

Co brzdí zaměstnance při práci?

Najít si kvalitního zaměstnance, to je v dnešním světě doslova oříšek. Kvalitních zaměstnanců je dneska skutečně málo a zaměstnavatelé si toho jsou konečně vědomi. Je škoda, že si to neuvědomili dříve. Uvědomují si to až nyní, když je na trhu práce krize a nejsou schopní pracovníci. Najednou se o své stávající pracovníky více starají a nabízejí jim mnohé zajímavé benefity, které jistě zaujmou kdekoho. Je však nutné poznamenat, že i motivované zaměstnance, kteří jsou motivovaní například zmiňovanými benefity, může něco brzdit. Často za to může i hluk na pracovišti.

Jsme hloupí, pokud si myslíme, že čas strávený v zaměstnání se rovná stejnému množství efektivně odpracovaných hodin. Nikdo z nás efektivně nemůže pracovat osm hodin denně, protože jsme na pracovišti mnohdy rušeni nepříjemnými věcmi, které nám skutečně nedovolují efektivně pracovat.

Pojďme si říct, čím mohou být specialisté působící v oblasti lidských zdrojů nebo běžní zaměstnanci během práce vyrušováni.

Kdo všechno může být vyrušován při práci?

I když se se zaměstnancem přímo nebavíte, můžou být rušeni jinak. Nejčastěji jsou vyrušováni při práci lidé v kancelářích, ale taky i lidé pracující ve školách nebo v běžně tichých zařízeních. Člověk by si řekl, že co může takové zaměstnance od práce vyrušovat, když je v místnostech klid. Jenže je mnoho jiných věcí, které nás zdržují u práce.

Co nás od práce zdržuje?

Pokud se živíte psaním článků, mnohdy potřebujete na práci naprostý klid. Vyrušují vás tak zvuky z venku – ptáci nebo projíždějící auta. Kromě toho vás může vyrušovat obecně hlučné prostředí, pokud vaše kancelář není nějak izolovaná.

Jestliže pracujete v kanceláři, od vaší práce vás můžou zdržovat emaily – vyřizování elektronické pošty je většinou zdlouhavé a bohužel nás to stojí hromadu času. Kromě toho nás od práce zdržuje taky cestování na meetingy.

Napsat komentář