bavlna nebo dřevo

Bavlna či dřevo? Obojí je dobrá investice!

Každý z nás si jistě spoří nějaké peníze na chvilky, kdyby se nám náhodou pokazila pračka, nebo jsme marodili či přišli o práci. Taková železná zásoba nám opravdu může dosti pomoct. Pokud se však nic takového neděje a dá se předvídat, že o práci v blízké době nepřijdete, možná byste svou železnou zásobu mohli investovat. Investování je dneska velice populární a dá se investovat takřka do všeho – například i do bavlny či do dřeva.

Bavlna a dřevo – to jsou jakési tipy alternativních investic. Takové druhy investic, kterými nejsou jenom bavlna nebo dřevo, ale taky i velice oblíbená káva nebo kakao, lze uchopit pomocí hned několika investičních nástrojů. Například lze takto podnikat pomocí futures kontraktů, které vám zařídí to, že nebudete muset skladovat své dovážené zboží v halách, a nebudete si muset ani zboží nechat dovážet domů.

Jedná se o rizikové investování?

Investování samo o sobě je samozřejmě značně rizikové. Pokud se jedná o bezpečné investování, tak opravdu nestojí za to. Určitě jste se o tom už přesvědčili, pokud jste někdy v minulosti investovali. Už samotné pravidlo v tomto investičním světě říká, že pokud je investování bezpečné, zvýhodnění bude takřka nulové. Rizika se nesmíme bát, protože risk je přece zisk.

Co se týče obchodování pomocí futures kontraktů, tak je to bohužel taky rizikové investování. Není to však ovlivněno tím, že by snad nebyl zájem o jednotlivé druhy alternativních investic, ale je to investování, které je ovlivněno počasím. Počasí totiž výrazně ovlivňuje úrodu, která je pro vás to hlavní. Výrazný vliv na úrodu má hlavně nadměrné sucho nebo naopak neustálý déšť. Samozřejmě i dlouhá zima způsobuje své.

A co když nechci do tohoto investovat?

Pokud vás zastrašilo od těchto několik zajímavých investic, a to hlavně z důvodu velkého rizika, možná byste se měli pustit do trochu jiných druhů investic. Poměrně oblíbené jsou například podílové fondy. Pokud byste však přece jenom zatoužili po něčem jinak zajímavém, zkuste investovat do whiskey nebo třeba do sběratelských mincí.

Jestli milujete sportovní aktivity všeho druhu, dobrou volbou jsou taky dostihy.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..